Kargo Takip – Kuru Van Nakliyesi: Ne Anlama Geliyor?

Kargo Takip işlemleri sayesinde kısa sürede kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Kargo sorgula işlemi sonrası kargonuzun ne zaman geleceğini anında öğrenebilirsiniz.

Lojistikte, kuru kamyonet taşımacılığı hizmetleri, yük taşımacılığının en yaygın kullanılan biçimlerinden biridir. “Kuru kamyonet”, kargo taşımak için kullanılan kamyon veya kamyonetlerle ilgili bir terimdir. Kamyon taşımacılığında kuru kamyonetin ne anlama geldiğini tam olarak anlamak için nasıl çalıştığına ve ne zaman kullanıldığına daha ayrıntılı bakmamız gerekiyor.

Atlamak:

Kuru kamyonet nedir ve ne zaman kullanılır?

“Kuru van römorku” veya “kutu römorku” olarak da adlandırılan bir kuru kamyonet, bir tür yarı römorktur. tamamen kapalı gönderileri “kuru” ve dış unsurlardan güvenli tutmak için her tarafta.

Kuru van nakliye hizmetleri aşağıdakiler için uygundur: sıcaklık kontrollü araç gerektirmeyen kargo türleri geçiş sırasında. Yük, kamyonun arkasında bir yükleme ve boşaltma kapısı bulunan, “kutu gibi” görünen, tamamen kapalı ve kapalı bir araçta hareket eder.

Yükünüz ne bozulabilir ne de aşırı büyükse, kuru bir minibüste nakledilmesi muhtemeldir. Her ikisi için de kuru van hizmetlerini kullanıyorsunuz kısa ve uzun mesafe Ulaşım.

Hakkında daha fazlasını okuyun:

Kuru bir minibüsün boyutları nelerdir?

Kuru kamyonetlerin farklı boyutları olsa da, birkaç endüstri standardı boyut vardır. En yaygın kuru kamyonet boyutlarından bazıları şunlardır:

Römork/konteyner tipi Boyutlar (UxGxY) Yaklaşık yük kapasitesi
28′ (yavru römork) 8,5 x 2,4 x 2,7 m 14 palet
48′ 14,6 x 2,59 x 4 m 24 palet
53′ 16×2.59×2.59m 26 palet
Düz veya kapalı kasa kamyon Değişken, genellikle: 7,3 x 2,4 x 2,59 m 4.500 kilo

Kuru bir minibüse ne kadar ağırlık koyabilirsiniz?

Kuru yük konteynerlerinin en yaygın boyutlarından ikisi olan 53′ ve 28’i ele alırsak, ilgili ağırlık limitleri şöyledir: 20.400 kg ve 10.200 kg. Bazı kuru kamyonet nakliyecilerinin seyahat etmeyi tercih ettiğini unutmayın. 450-2.000 kg altında ağırlık kapasitesi kargo ve sürücü güvenliğini sağlamak için.

Okumaya devam et:

Kuru kamyonet taşımacılığının özellikleri nelerdir ve diğer yöntemlerden farkı nedir?

Kuru kamyonet nakliyesi, mühürlenmiş bir konteynır içerir. bir yarı kamyonun arkasına takılı. Soğutuculu konteynerlerin veya “reefer”ların aksine, kuru kamyonet nakliyesinde iklim kontrolü yoktur, ancak büyük miktarlarda kargoyu güvenli bir şekilde taşımak için daha fazla alan. Kuru kamyonet römorkları çeşitli malzemelerde mevcuttur, ancak kullanılan ana malzemeler galvanizli çelik, alüminyum, sert ağaç veya demirdir.

Kuru kamyonet taşımacılığının bir diğer önemli özelliği de konteyner boyutundan daha büyük ebatlı yüklerin taşınmasının mümkün olmamasıdır. Bu tür ürünler için düz yataklı bir kamyon en iyi nakliye seçeneği olacaktır.

Düz yataklı taşıma, genellikle fazla kilolu ve büyük boyutlu yükler için kullanılan başka bir yaygın nakliye yöntemidir. Standart düz yataklı kamyonlar, bir yarı kamyona bağlı uzun bir açık yataktan oluşur. Stop güverte römorkları, taşınacak makineler için iki farklı güverte seviyesi sunar.

Kuru van yük taşımacılığı hizmetleri ile neler gönderebilirsiniz?

Kuru van yük nakliye hizmetleri, çok çeşitli malları taşımak için kullanılır. bozulmayanörneğin:

 • Mobilya ve diğer ev eşyaları
 • Elektronik
 • Giyim ve perakende ürünler
 • Makyaj malzemeleri
 • Bozulmayan yiyecek ve içecekler (paketlenmiş)
 • sağlık ekipmanları
 • Temizlik ürünleri
 • Endüstriyel ekipman ve makineler
 • İnşaat malzemeleri
 • Kağıt, kitap ve yayın ekipmanları
 • Otomotiv parçaları ve öğeleri
 • Tarımsal ekipman

Sektöre özgü lojistik hizmetleri hakkında daha fazlası:

Kuru kamyonet taşıma hizmetlerini kullanmanın faydaları nelerdir?

1. Karşılanabilirlik

Kuru kamyonet nakliyesi ile diğer yük taşıma yöntemlerine göre maliyetten tasarruf etmek daha kolaydır çünkü araçlar hazır. Ayrıca, kuru kamyonetler ek özelliklere gerek yok soğutulmuş kaplar gibi. Uzun mesafeli gönderiler için bile mevcut olan en uygun nakliye seçeneklerinden biridir.

2. Çok yönlülük

için kuru van nakliye seçebilirsiniz en bozulmaz mallar veya temel olarak, römorka sığabilen ve sıcaklık kontrollü bir ortam gerektirmeyen başka herhangi bir şey. Bir kuru van treyleri taşımak için tasarlanmıştır paletli, kutulu veya gevşek yük.

3. Güvenlik

Kuru kamyonet nakliyesi, kargoyu bu gibi durumlarda koruduğu için en güvenli nakliye türlerinden biridir:

 • Öğelerden koruma: Kamyonun dört duvarı, gönderileri kar, rüzgar veya yağmur gibi zorlu hava koşullarından korur. Mevsim veya taşıma mesafesi ne olursa olsun maksimum güvenlik garanti edilir.
 • Hırsızlığa karşı koruma: Düz güverteli kamyonların veya perdeli kamyonetlerin aksine, kuru kamyonetler, hırsızlık riskini büyük ölçüde azaltan kapalı konteynerler kullanır.

4. Bırak ve kanca seçenekleri

Bu seçenekler, taşıyıcının varış noktasına boş bir römork bırakmasına ve dolu bir römork almasına olanak tanır, bu da geri dönüş sürelerini hızlandırır ve yolculuğun her iki ucunda da boşa harcanan zamanı önler.

Kuru kamyonet hizmetlerini kullanırken herhangi bir dezavantaj var mı?

1. Kapasite kısıtlamaları

Kuru kamyonetler kapalı kaplar kullandığından uzunluk, yükseklik ve genişlik sınırları vardır. geniş veya büyük boyutlu navlunu hariç tutabilir.

2. Neme karşı hassas

Kuru kamyonetler iklim kontrollü değil, bu nedenle kaplardaki sıcaklık ve nem kötü hava koşullarından etkilenebilir. Kontrollü sıcaklık gerektiren çabuk bozulan ürünler için kuru kamyonet nakliye hizmetlerini seçmemelisiniz.

Bozulabilir ürünleri göndermeniz mi gerekiyor? Soğutmalı taşımacılık hizmetlerimizi inceleyin.

3. Ahşap döşeme

Çoğu kuru kamyonet nakliye konteynırında, nem birikmesi ve ağır parçalardan kaynaklanan hasar nedeniyle zamanla yıpranabilen ahşap zemin vardır.

Eurosender ile kuru van yük taşıma hizmetleri

Eurosender’da, ağımızın operatörleri aracılığıyla yukarıda belirtilen tüm avantajlara ve daha fazlasına sahip olacaksınız! Kuru kamyonet taşımacılığı hizmetlerini bizim üzerimizden rezerve etmenin en büyük avantajı, her an tüm gönderi taleplerinizi karşılayabilecek birçok taşıyıcıyla çalışıyor olmamızdır. Bizim aracılığımızla en rekabetçi fiyatlara Avrupa’da güvenilir kuru kamyonet nakliye hizmetlerini seçin!

Sitemap


Yorum yapın