Kargo Takip – Kişisel İşleriniz İçin Bir Nakliye Firmasına İhtiyacım Var

Kargo Takip işlemleri sayesinde kısa sürede kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Kargo sorgula işlemi sonrası kargonuzun ne zaman geleceğini anında öğrenebilirsiniz.

Kişisel eşyalarınızı uluslararası nakliye için bir Nakliye Firmasına mı ihtiyacınız var?

Bir Navlun Göndericisi, eşyalarınızı olması gereken yere götürmenize yardımcı olacaktır.

Eşyalarınızı yurt dışına gönderiyorsanız bir forwarder ile çalışmanız gerekecektir. İster taşınıyor ister seyahat ediyor olun, World Cargo ekibi uluslararası nakliye konusunda uzmandır ve size tavsiyelerde bulunmak ve kişisel eşyalarınızın güvenli bir varış için uygun şekilde hazırlanmasını sağlamak için buradadır. Bunu sizin için gerçekten kolaylaştırabiliriz.

Paketlemeye başlamadan önce, nakliyecinizin nakliyeyi nereye yapacağını konuşmamız gerekiyor. Bu bilindiğinde, gönderinizin ağırlığı ve boyutu, en iyi nakliye yöntemini belirlemenize yardımcı olacaktır. Fiyat şu şekilde belirlenir:

  • Hava Taşımacılığı için Kilogram Başına
  • Deniz Taşımacılığı için Metreküp
  • Karayolu Taşımacılığı için Kilogram ve Metreküp Başına

Hava Yoluyla Nakliye

Zaman önemliyse, Nakliye Firmanız hava taşımacılığını önerebilir.

Paketleme İpuçları – Nakliye Şirketinizden

Daha sonra eşyalarınızı paketlemek için ne kullandığınız hakkında konuşacağız. Kutuların, seyahat çantalarının, kılıfların vb. sağlam olması ve nakliye sırasında veya taşıma sırasında kırılmayacak olması önemlidir. Daha fazla hareket etme hilesi için lütfen şu konudaki makalemize göz atın: Paketleme İpuçları. İster denizyolu taşımacılığı için uluslararası nakliye kullanıyor olun, ister hava kargo gönderileri transit geçişte değişiyor olsun, bu adıma dikkat etmek önemlidir. Düzgün ve güvenli paketleme önemlidir.

Eşyaları güvenli bir şekilde paketlemek.

Eşyalarınızı güvenceye almak söz konusu olduğunda ambalaj malzemeleri önemlidir.

Artık fiyat teklifinizi aldığınıza göre, Ofisimize mi bırakacağınıza yoksa bizi mi alacağınıza karar verme zamanı. Almamız için ek bir ücret var. Ayrıca gideceğiniz yerin gerektirdiği düzenlemeleri ve formları da gözden geçirmemiz gerekecek. Uygunsa, bunu gönderinizi ofisimize bıraktığınızda yapabilirsiniz. İyi bilgi sahibi olmak için bu makaleyi de okumanızı öneririz. Uluslararası Nakliyenin Gizli Maliyetleri.

Şimdi Geliş Hakkında Konuşalım

Artık gidebiliriz. Varış tarihiniz ayarlandı. Mallarınızı yoldayken takip edebileceksiniz ve gönderinizi alması için birini görevlendirmiş olacaksınız. Alım için iletişim bilgilerini sağlamamız gerekecek. Varışta ne olacağı hakkında bilinmesi gereken bazı şeyler şunlardır:

  • Mallarınızın gelişi – Çoğu durumda, mallarınızı varış limanına kadar göndereceğiz. Bu, Kapıdan Limana veya Limandan Limana hizmetimizdir. Yerel bir komisyoncu kullanmak zorunda kalmadan mallarınızı almanın uygun maliyetli bir yoludur ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Mallarınız geldiğinde yerel Terminal Handling temsilcisi tarafından bilgilendirileceksiniz. Orijinal belgelerinizi buradan almanız ve Gümrük’e gitmeniz gerekecektir.
  • Gümrük işlemleri – Terminal elleçleme acentesinden belgeleri aldıktan sonra, bu evrakları gönderinizi gümrükten çekmek için gümrüğe götüreceksiniz. Birkaç soru soracaklar ve gümrükten geçtiklerini damgalayacaklar. Gümrükten çekme ve mallarınızı teslim alma yalnızca göndericinin ve/veya alıcının sorumluluğundadır.
  • Terminal Sürümü – Orijinal belgeleriniz gümrük tarafından damgalandıktan sonra, mallarınızın tutulduğu Terminale geri dönecek ve gönderinizi teslim alacaksınız.
  • Varış Ücretleri – Terminal geliş limanında ayrıca ek ücret alınacaktır. Bu ücretler varışta ödenir. Bu Ücretlerden World Kargo sorumlu değildir. Gönderim detaylarınıza bağlı olarak size yaklaşık bir tahminde bulunabiliriz.

Gördüğünüz gibi, varışta yapılması gereken bazı protokoller var. Bizim işimiz, bürokrasiye ve atmanız gereken adımlara hazırlıklı olmanızı sağlamaktır. Sürecinizin bu kısmı bizim kapsamımız dışında olmakla birlikte herhangi bir sürpriz yaşamanızı istemiyoruz.

Gönderinizi World Cargo’ya emanet ettiğinizde, uluslararası nakliye taşımacılığında uzmanları seçiyorsunuz, bu süreci olabildiğince basit ve anlaşılır hale getirmek bizim işimiz. Mülkünüze iyi bakıldığı bilgisiyle rahatlayacak kadar kendinize güvenmenizi istiyoruz. Uzman bir nakliye organizatörü olarak, sizi koruduk.
almak için buraya tıklayın Ücretsiz Fiyat Teklifi veya bize telefonla ulaşın 604 305 0337.

Sitemap


Yorum yapın