Kargo Takip – Kişisel Görgü Kuralları Nedir?

Kargo Takip işlemleri sayesinde kısa sürede kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Kargo sorgula işlemi sonrası kargonuzun ne zaman geleceğini anında öğrenebilirsiniz.

Kişisel paketleri işe göndermek mümkündür. Ancak bu, çalıştığınız şirkete ve işvereninizden gerekli izinleri alıp almadığınıza bağlıdır.

İş yerinize herhangi bir şey göndermeden önce, bunun şirketin politikaları ve düzenlemeleri dahilinde olduğundan emin olun. Paketin herhangi bir kısıtlanmış öğe içermediğinden emin olun. Bunu yapmak sizi olası yasal sorunlardan veya para cezalarından kurtarabilir.

Kişiye özel paketlerin iş yerinize kargo ücretini öğrenmek ister misiniz?

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İşe teslim edilen kişisel posta ve paketler – politika

İşyerine teslim edilen kişisel posta ve paketlere ilişkin politika şirketten şirkete değişir. Genel olarak, işverenler çalışanların işyerinde posta ve paket almasına izin verir, ancak bazı kısıtlamalar olabilir.

Örneğin, bazı şirketler kişisel eşyaların işyerine gönderilmesine izin vermeyebilir veya gönderilebilecek paketlerin boyutu ve türü konusunda sınırlamalar olabilir. Çalışanlar, işyerinde kişisel posta ve paket alma politikasını anladığından emin olmak için işverenlerine danışmalıdır.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Ofise koli teslim etmek neden görgü kurallarına aykırıdır?

Ofise koli teslim etmek, işyerinde bir aksama yaratabileceği için kötü bir görgü olarak kabul edilebilir. Göndericinin paketi şahsen teslim etmek için zaman ayırmaması, paketin alıcısına saygısızlık olarak da görülebilir. Ek olarak, paket gizli bilgiler içeriyorsa, alternatif bir teslimat yöntemi kullanılarak önlenebilecek bir güvenlik riski oluşturabilir.

İşveren neden işe kişisel teslimat yapmanızı engellesin?

  • Abilir olmak A dikkati başka yöne çekme ile çalışanlar Ve iş akışını kesmek
  • Abilir yaratmak A güvenlik riski eğer teslimatlar vardır sol dikkatsizBitti
  • Abilir yaratmak ek iş/sorumluluk için diğer çalışanlar ile almak Ve mağaza paketler
  • Abilir yaratmak A işveren sorumluluğu eğer A paket dır-dir kayıp veya çalıntı
  • Abilir yaratmak BİR senNprofesyonel atmosfer için müşteriler veya müşteriler ziyaret the iş yeri
  • Abilir yaratmak Ekstra maliyet için the iş veren içinde şartlar ile ilgili depolamak, sigorta, vesaire.

Aşağıdakiler hakkında okumaya devam etmek isteyebilirsiniz:

İşten kişisel koli gönderebilir miyim?

Kuryeden paketleri işe teslim etmesini istemek başka, paketi iş yerinizden teslim almasını istemek başka bir şeydir. İşinizden ve şirket adresinizden sık sık paket göndermek, kulağa olduğundan daha karmaşık gelebilir. İş yerinize koli teslimi görgü kurallarına benzer şekilde, çalıştığınız şirket adresinden paket göndermek de bir meselesi the iş verenS iyi niyet.

Bazı işverenler, personelinin yalnızca ofisten paket teslim almasına izin verir. eğer BT zaten ön ödemeli ve etiketlidir.

Eurosender’dan paket teslimi ve Eurosender ile çalışmak!

Eurosender aracılığıyla, hizmet için önceden ödeme yaparsınız ve bu nedenle, işveren herhangi bir ek ücret ödemek zorunda kalacağı konusunda endişelenmek zorunda kalmaz. Tek yapmanız gereken varış noktalarını seçmek, uygun nakliye hizmetini ayırtmak, ücretini ödemek ve kuryenin ürünü almasını beklemek. Rezervasyon kanıtı istemeleri durumunda işvereninize ekleyebileceğiniz bir işlem e-postası alırsınız.

Paketi işyerine teslim etmek için adresleme

İkamet ve kargo adresleri arasında fark vardır, bu nedenle, yaşadığınız adresten başka bir yere teslim koliye ihtiyacınız olduğunda, paketin teslim edilmesini istediğiniz yeni adresi yazmanız gerekir; bu durumda ofis adresi.

Alıcı bilgilerinin altına adınızı ve şirket adını da yazdığınızdan emin olun, böylece kurye veya bina resepsiyonu paketi aldıklarında kiminle iletişime geçeceğini bilir.

Bir işyerine paket ve kişisel posta teslimatı kabul eden şirketler

Tüm işverenler kişisel kolileri ofise teslim etmeyi kötü bir görgü kuralı olarak görmez. Bazı şirketler izin vermek BT işaret olarak iyi niyet ve takdir çalışanlarına yöneliktir.

Çoğu zaman, kargo size teslim edildiğinde bir gün izin almanız gerekir ve bunun yerine iş adresini teslimat adresi olarak atayarak hem size hem de işverene fayda sağlar.

İşverenlerin kişisel kolileri ofise teslim etmeyi bir iş olarak görmelerinin bir başka nedeni de iyi görgü kuralları dır-dir çünkü iyiyi korumak istiyorlar karşılıklı çalışma ilişkisi. Tüm gün dışarıda kalarak paketin güvenliğini tehlikeye atmak istemeyeceklerdir, bu nedenle çalışan tarafından görgü kurallarına uyulduğu sürece ofise paket teslimatına karşı bir şeyleri olmayabilir.

aynı zamanda sürdürülebilirliğe katkıda bulunur! Nasıl olduğunu merak ediyor musun? Eh, paketler yeniden kullanılabilir ve şirketin ek paketler alması gerekmez!

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İşverenler kişisel çalışanların postalarını açabilir mi?

Paket veya posta, alıcının adına bakılmaksızın şirket adresine teslim edildiğinden, işverenin paketi açma konusunda belirli hakları olabilir. Ancak bu, ülkedeki yasalara da bağlı bir konu olduğundan, bazı yerlerde çalışanların kişisel postalarının açılması yasa ihlali olarak değerlendirilebilir.

Bununla birlikte, çalışma alanınıza veya çalışma alanınızdan koli almaya veya göndermeye karar vermeden önce, bunu şirketle ve herhangi bir kural ve politikaları olup olmadığını teyit ettiğinizden emin olun. yerinde!

Sitemap


Yorum yapın