Kargo Takip – Başka Bir Ülkeye Paket Nasıl Gönderilir?

Kargo Takip işlemleri sayesinde kısa sürede kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Kargo sorgula işlemi sonrası kargonuzun ne zaman geleceğini anında öğrenebilirsiniz.

1. Adım: Paketinizi başka bir ülkeye göndermek için kurye şirketini seçin

Aşağıdakiler hakkında okumaya devam etmek isteyebilirsiniz:

2. Adım: Taşıma sırasındaki şoklara dayanmak için ürünlerinizi güvenli bir şekilde paketleyin

Bir koliyi kargoya hazırlamak, detaylara dikkat etmeyi ve kullandığınız kurye servisinin talimatlarına uymayı gerektirir. Müşterilerimizin ve gönderilerinin her zaman önceden hazırlanmasını sağlamak için çeşitli öğeler için bir paketleme kılavuzu hazırladık.

  • Öğenin bir kutu veya başka bir uygun şekilde güvenli bir şekilde paketlendiğinden emin olun. yeterince güçlü konteyner öğeyi nakliye sırasında herhangi bir hasardan korumak için.
  • eklediğinizden emin olun sarma ve dolgu malzemeleri gönderinize
  • Ambalaj ayrıca şu şekilde işaretlenmelidir: gönderenin ve alıcının iletişim bilgilerireklamöğenin açıklaması, ağırlık ve boyutlar paket ve diğer ilgili bilgiler.

Bir gönderiyi teslimata hazırlamayla ilgili tüm talimatları burada bulabilirsiniz.

3. Adım: Paketinizi etiketleyin ve varış noktasına postalayın

Bir paketi sevkiyat için etiketlerken, etiketin doğru şekilde basıldığından ve kutuya uygulandığından emin olunması önemlidir. Bazı kargo şirketleri gönderici tarafından basılacak ve pakete yapıştırılacak etiketler sağlayabilirken, diğerleri koliyi almaya geldiklerinde etiketleri yanlarında getirebilirler. Etiketi basmak için evde yazıcınız yoksa yapmanız gerekenler aşağıda açıklanmıştır.

Paket alınmaya hazır olduğunda, kurye gelip onu alacaktır. Parsel mülkünüzden alındıktan sonra bir tasnif tesisine götürülecektir. Oradan işlenecek ve son varış noktasına gönderilecek.

Çoğu kurye hizmetinde, gönderinizin nerede olduğunu her zaman bilmeniz için takip mevcuttur.

Şimdi, rotanız için fiyatları kontrol edin!

Başka bir ülkeden paket nasıl alınır?

Başka bir ülkeden bir paket almayı bekliyorsanız, kurye geldiğinde hazır bulunacak birini ayarlamanız gerekecektir. Bu siz olabilirsiniz, sizin adresinizde oturan biri veya komşunuzun adresinde oturan biri olabilir. Kurye geldiğinde adresinizde kimse yoksa, teslim etmeye çalıştıklarını belirten bir kart bırakacaklar. Eurosender ile gönderi yaparken, çoğu ülkede üçe kadar teslimat denemesi alacaksınız!

Alıcının nakliye ücretini veya geçerli herhangi bir gümrük ücretini ödeyip ödemediğini anlamak için okumaya devam edin.

Farklı kuryelerle başka bir ülkeye paket göndermek: Nasıl çalışır?

UPS paketleri başka bir ülkeye teslim edebilir mi?

Evet, UPS diğer ülkelere teslimat yapabilir. Konuma bağlı olarak kapıdan kapıya veya yalnızca posta kutularına teslimat sunabilirler, bu nedenle bu bilgiyi önceden kontrol etmenizi öneririz. Başka bir ülkeden bir paket bekliyorsanız, kurye geldiğinde hazır bulunacak birini ayarlamanız gerekecektir. Bu siz, adresinizde oturan biri veya komşunuz olabilir.

UPS ile gönderi hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun.

FedEx başka bir ülkeye koli teslim edebilir mi?

Evet, FedEx diğer ülkelere paket teslim edebilir. 220’den fazla ülke ve bölgeye uluslararası nakliye hizmetleri sunuyorlar. Her bir ülke için teslimat seçeneklerini kontrol etmek için web sitelerini kullanabilirsiniz.

FedEx ile gönderim hakkında buradan daha fazla bilgi edinin.

DHL paketleri başka bir ülkeye teslim edebilir mi?

Evet, DHL paketleri uluslararası olarak teslim edebilir. Gönderinin hangi ülkeye teslim edilmesini istediğinizi seçmenize olanak tanıyan geniş bir teslimat seçenekleri ağına sahiptirler. Diğer kuryelerin çalışma şekline benzer şekilde, başka bir ülkeden bir paket almayı bekliyorsanız, kurye geldiğinde hazır bulunacak birini ayarlamanız gerekir.

DHL ile gönderim hakkında buradan daha fazla bilgi edinin.

Sitemap


Yorum yapın