Kargo Takip – 2023’te Nakliye Sigortası Yapılır mı?

Kargo Takip işlemleri sayesinde kısa sürede kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Kargo sorgula işlemi sonrası kargonuzun ne zaman geleceğini anında öğrenebilirsiniz.

Nakliye sigortası, gönderinizi uluslararası nakliye ile gelebilecek kayıp, çalıntı veya hasarlı koliler gibi beklenmeyen durumlardan korumanın en iyi yollarından biridir.

Yani her şey şu soruya geliyor: nakliye sigortası buna değer mi? Cevap nakliye sigortasıdır. kesinlikle buna değer özellikle yurt dışına bir şey gönderirken yüksek değerli öğeler için ek gönül rahatlığı sağlayabilir.

Nakliye sigortası, dikkate alındığında değerli bir yatırım olabilir. öğenin maliyeti ve değeri ve c miktarıtaşıyıcı tarafından sunulan fazlalık. Nakliye sigortası satın alarak, beklenmedik durumların karşılanacağından ve sorunsuz ve endişesiz bir nakliye deneyimi yaşamanıza olanak tanıyacağından emin olabilirsiniz.

Nakliye sigortası hakkında her şeyi okuyun:

Nakliye sigortası neleri kapsar?

Nakliye sigortası, bir yerden başka bir yere sevk edilen malların fiziksel hasarını ve kaybını kapsar. Ya da daha kesin olmak gerekirse, nakliye sigortası aşağıdakiler için geçerli olacaktır:

 • Paketinizin içeriğinin hasar görmesi.
 • Nakliye sürecinde hırsızlık veya gasptan kaynaklanan kayıplar, ancak teslim edildikten sonra değil.
 • Nakliye sürecinde doğal afetler nedeniyle kayıplar meydana geldi.
 • İnsan hatasından kaynaklanan kayıplar (çalışanların yanlışlıkla bir öğeye zarar vermesi).
 • Nakliye sürecindeki kötü hava koşullarından kaynaklanan kayıplar (kar fırtınası gibi).

Hakkında daha fazlasını okuyun:

Ancak nakliye sigortası neleri kapsamaz?

 • Yasaklanmış veya kısıtlanmış ürünler için nakliye sigortası geçerli olmayacaktır.
 • Yürürlükteki yasalara, düzenlemelere veya yönetmeliklere uyulmamasından kaynaklanan kayıp veya hasar.
 • Uygun olmayan ve yetersiz paketleme veya taşıma nedeniyle kayıp veya hasar.
 • Yanlış adres veya alıcı bilgilerinden kaynaklanan kayıp veya hasar.
 • Sevkiyat belirlenen yere teslim edildikten sonra kayıp, hırsızlık veya soygun.
 • Sevkiyat teslim edildikten sonra doğal afetlerden kaynaklanan kayıp veya hasar.
 • Belirli bir kargo şirketinin Kullanım Koşullarında belirtilen diğer durumlar.

Hakkında daha fazlasını okuyun:

Bir paketi sigortalatmanın maliyeti nedir?

Nakliye sigortasının sabit bir sabit fiyatı yoktur. Nakliye sigortanızın bedeli, gönderinizin değerine, paketin boyutuna ve ağırlığına, kat etmesi gereken mesafeye ve kullanılan nakliye hizmetine bağlı olacaktır. Genel olarak, sigortalı koli nakliyesi arasında değişebilir 10 Euro ila 60 Euro ve üzeri, yukarıdaki faktörlere bağlıdır. Farklı kuryeler için farklı kuralların geçerli olduğunu unutmayın, bu nedenle seçeneklerinizi seçtiğiniz kurye ile kontrol etmelisiniz.

Ayrıca ek teminat satın alabilirsiniz. Daha değerli öğeler için ekstra iç rahatlığı sağlamak için öğeleriniz için.

Belirli bir gönderi hizmetine göre gönderim sigortası hakkında her şeyi buradan kontrol edin.

Eurosender ile sigortalı koli ve kargo gönderimi ne kadar?

Eurosender ile paketleri gönderirken, 200 EUR’ya kadar olan Standart Gönderi Hizmetimizin nihai fiyatına temel gönderi sigortası zaten dahildir! Ek olarak, daha fazla koruma ve gönül rahatlığı için küçük bir ücret karşılığında ekstra koruma ekleyebilirsiniz.

CMR veya ERGO, Eurosender ile nakliye yaparken daha büyük kolilerin sigortasını kapsar ve ek bir ücret karşılığında daha yüksek değerli gönderiler için ek teminat satın alabilirsiniz.

Ayrıca, hizmetlerimiz, müşterilerimizin varış yerlerine güvenli ve zamanında ulaşmalarını sağlamak için kolilerini takip edebilmeleri için izlemeyi de içerir.

Gönderinizin fiyatını sigorta dahil şimdi kontrol edin!

Sigortanın geçerli olması için gerekenler

 • Öğelerin değerinin kanıtı
 • Öğeler orijinal ambalajında ​​olmalıdır
 • Ürünlerin nakliyesi kısıtlanmamalı veya yasaklanmamalıdır
 • Ürünlerin resimlerini göndermek için

Nakliye sigortasından para alır mıyım?

Kısa cevap evet, maliyetin bir kısmını veya tamamını geri alabilirsiniz, ancak duruma ve satın aldığınız sigortanın türüne bağlıdır. Paketiniz nakliye sırasında hasar görür veya kaybolursa, gönderinizin değeri size geri ödenecektir. Ancak, varış noktasına ulaştıktan sonra başına bir şey gelirse, hiçbir şekilde paranızı geri alamazsınız. Örneğin, birisi güvenli olmayan bir kutudan eşya çalarsa veya kilitli bir kasaya girip içindeki bir şeyi çalarsa, bu konuda kimsenin yapabileceği bir şey yoktur.

Gönderinizi varış noktasında sağlam ve güvenli bir şekilde teslim aldıysanız, ancak sigorta için ödeme yaptıysanızgönderinizin varış noktasına güvenli bir şekilde ulaşmasını garanti ettiği için bu parayı geri almayacaksınız.

Sitemap


Yorum yapın