KARE KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI

Kare kutucuk tekniği ile kalpli lif modeli yapımı

Lif modelleri için bugün size yapımı çok basit ama oluşturulan kalp deseni ile çok şık görünen bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu lif modeli tığ işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir tasarım olmuş. Kare kalpli lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Kalp şeklinde yapılmış lif modellerini sizlere buldukça göstermek istiyorum. Bugün göstereceğim lif modeli kare şeklinde yapılmış. Genelde kalp deseni olan lifler yuvarlak şekilde yapılırlar. Lif modeli yapılırken desenini oluşması için ip renklerinde değişiklik yapılmış. Bu sayede kalp deseni daha güzel görünmüş. Modelde sadece kutucuklar yapılarak ilerleniyor. Dikkat edilmesi gereken tek detay renk sıralarındaki değişiklikler olacak.

Kalpli kare lif modeli yapımı için pembe, kırmızı ve beyaz renkte lif ipleri kullanılmış. Bu şekilde üç farklı renk kullanılınca çok güzel olmuş. Sizlerde ip renginizi ayarlarken kırmızı ve pembe renkteki uyum gibi iki rengi mutlaka birbiri ile uyumlu seçmelisiniz.

Lif modeli yapımına önce orta kısımdaki kalp deseni yapımı ile başlanmış. Pembe ip ile bir kalp yapılmış. Sonra kırmızı ip ile etrafı gidilmiş. Önce kalp şeklinde olan model ilerleyen sırada Kare şeklinde dönüştürülmüş. Lif modelinin yapımı kolay olsa da dikkat edilmesi gereken detaylar var. Bunları da videodaki anlatımdan öğrenebilirsiniz.

Kare kalpli lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KARE KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    KARE KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KARE KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.