KARE KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik kare kalpli lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yine çok güzel bir kare kalpli lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Klasik kalpli liflerde farklı olarak yapılan bu lif modeli kare bir şekilde yapılmış. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını öğrenmek için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Çeyizler içerisine ekleyebileceğiniz farklı kalp şeklinde yapılmış lif modellerini sizlere daha önce de göstermiştim. Bugün göstereceğim lif modeli kare bir şekilde yapılmış. Kırmızı ve beyaz rengin uyumu ile yapılan bu lif modeli fıstıklar ile yapıldığı için kolaylıkla yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken kalplerin yapılması için verilen sayılara uygun bir şekilde lif modelini yapmanız.

Çeyizlik kalpli lif modeli yapımının orta kısmında başlanmış. Kutucuklardan oluşan küçük bir kare yapılmış ve daha sonra bu karenin her bir kenarı fıstık modeli ile örülmüş. Yapılan her bir dilimin arasına ise kalp deseni yapımı için kırmızı renk ile fıstık modeli yapılmaya devam edilmiş. En son kısımda ise çevresi yapılarak kare bir şekle dönüştürülmüş bu şekilde lif modelinin yapımı tamamlanmış.

Burada size kare bir lif modeli içerisine eklenen kalp desenli lif modeli gösterdim. Bunun dışında kalp şeklinde yapılan lif modellerini de daha önce sizlere göstermiştim bu örneklere de göz atabilirsiniz. Lif modelleri için sizlere sık sık yeni örnekler paylaşıyorum çeyizleriniz için hazırlık yaparken daha önce gösterdiğim lif modellerine göz atarsanız oldukça şık ve gösterişli bir çeyiz hazırlayabilirsiniz.

Kare kalpli lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu