KARANFİLLİ YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarına tığ işi oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapabileceğiniz çok şık bir oya modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Karanfilli tığ işi oya modeli yazmaların kenarında çok şık duracak harika bir model. Bu oyanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Yazma kenarına yapabileceğiniz değişik tığ işi oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün yine sizlere Oya ve dantel dünyası youtube kanalında Derya Hanım’ın yapımını paylaştığı bir modeli göstereceğim. Derya Hanım her zaman olduğu gibi çok güzel bir anlatım yapmış. Oya modelinin yapımı dışında oya yapılırken kullanılan ipler hakkında bilgi vermiş, ip markaları ve numaralarını da açıklamış.

Oya modeli yapımı için yazma kenarına uygun olan ipler seçildikten sonra öncelikle yazma kenarına yeşil oya ipi ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra yine yeşil oya ipi ile yazma kenarının tamamına örümcekler ve direkler yapılmış. Ayrıca aralarda karanfil modelinin yapılacağı yerlerde belirlenmiş. Burası için ise bir yuva yapılarak modelin oluşturulacağı yer belirlenmiş.

Tığ işi oya modeli için bu şekilde yeşil oya ipi ile yuvalar yapılınca bu yuvaların üzerine renkli oya ipleri ile karanfil modelleri yapılmış. Yine burada karanfil modelinin nasıl yapılacağı da çok güzel bir şekilde açıklanmış. Videodaki anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan bu oya modelini kısa sürede yapabilirsiniz.

Karanfilli tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu