KAPÜŞONLU ÇOCUK KAZAĞI YAPIMI

Şiş örgüsü ile kapüşonlu çocuk kazağı yapımı

Çocuklar için yapılmış olan kazak modelleri için sizlere farklı örnekler göstermiştim. Bugün göstereceğim kazak modeli hem kapüşonlu yapılmış hem de ön kısmına eklenen yaka detayı ile çok güzel olmuş. Kapüşonlu çocuk kazağı yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsü ile yapılmış olan kazak modelleri için sizlere yeni örnekler bulup göstermeye devam ediyorum. Bugün çocuklar için yapılmış bir kazak modeli göstermek istiyorum. Burada kazak modeli çocuklar için yapılmış olsa da siz videodan yapım detaylarını öğrenip gençler için de bu kazağı yapabilirsiniz. Bu kazak modeli için uygun renkte ipler seçerek hem kız çocuklara hem de erkek çocuklara kazaklar yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü çocuk kazağı modeli yapımı için burada Kartopu markasından ipler seçilmiş. Kazağın yapımı için ana renk olarak krem rengi örgü ipi seçilmiş. Kazağın yaka kısmı için ise hardal sarısı, yeşil ve haki renkler seçilmiş. Sizlerde bu şekilde farklı renkte örgü ipi kullanabilirsiniz. Bu şekilde kazağın görüntüsü daha güzel olacaktır. Elinizde ip çeşidi yoksa tek renk iple de kazağı yapabilirsiniz.

Kazak modelini renkli kısmı tek parça halinde yapılmış. Önce bu renkli kısım yapılmış daha sonra krem rengi ip ile de kazağın kapüşon kısmı yapılmış. En sonunda kollar yapılmış ve kenar kısımlar dikilip kazak tamamlanmış. Video içerisinde modelin yapım detayları açıklandığı için zorlanmadan bu kazağı yapabilirsiniz.

Kapüşonlu çocuk kazağı yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KAPÜŞONLU ÇOCUK KAZAĞI YAPIMI için yorumda bulun

    KAPÜŞONLU ÇOCUK KAZAĞI YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KAPÜŞONLU ÇOCUK KAZAĞI YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.