KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

İki renkli kalpli lif yapımı

Bugün sizlere yine çok şık bir kalpli lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu lif modeli yapımı oldukça basit olan şık ve gösterişli bir model.

Çeyiz için hazırlık yapanlara ve el işi olarak lif yapıp satanlara yeni lif modellerini göstermeye devam ediyorum. Daha öncede sitemizde birçok lif modeline yer vermiştim. Dilerseniz bu lif modellerini de inceleyerek harika bir çeyiz hazırlayabilirsiniz.

Çeyizlik lif modeli yapımı için burada pembe ve beyaz lif ipleri kullanılmış. Bu lif modeli her renk ip ile yapılabilecek oldukça şık ve basit bir model. Lifin yapımına orta kısımdan başlanmış. Klasik lif modeli olan yıldız tekniği yapılarak lifin yapımına devam edilmiş.

Her bir dilim içerisine pembe lif ipi yardımı ile kalp yapılmış. Kalp şeklinin oluşması için her sırada pembe ip ile arttırmalar yapılmış. Bu şekilde güzel bir kalp modeli oluşmuş. Sizde burada olduğu gibi güzel bir kalp deseni oluşturmak istiyorsanız aşağıda detaylı yapım aşamasını veren videoyu takip etmelisiniz.

Tığ işi lif modeli yapımı çok basit. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek kısa sürede bu lifin yapımını öğrenebilir. Video içerisinde zaten detaylı bir anlatım yapılmış.

Kalpli lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.