KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik kalpli lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Kalpli lif modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak şık bir tasarım olmuş. Bu lifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Bugün sizlere yine çok renkli ve çok şık bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu lif modeli için burada sarı, beyaz, pembe ve yeşil lif ipleri kullanılmış. Sizlerde burada olduğu gibi farklı renkleri bir arada kullanabileceğiniz gibi tek renk lif ipi ile de yapabilirsiniz.

Çeyizlik kalpli lif modeli yapımında fıstık modeli kullanılmış. Fıstıklar ile yapılan yıldız tekniği ile lif modeli yapılmış. Orta kısımda beyaz lif ipi ile başlanmış. Önce tek sıra beyaz lif ipi ile fıstıklar yapılmış. Daha sonra yıldız modeli ile ikinci sıra yapılmış. Bu şekilde her sırada farklı renk ipler ile yıldız modeli yapılarak ilerlenmiş.

Burada lifin kalp şeklinde olması için videoda verilen anlatıma dikkat etmeniz gerekir. Kalp şeklinin oluşması için ilk sırada kalp şeklinin yapımı sağlanmış. Daha sonra her sırada yapılan arttırma işlemi ile bu kalp modeli giderek büyültülmüş. Lif modelinin yapımı kolay gibi görünse de bu şekilde bir kalp oluşması için çok fazla detay var. Bu nedenle videoda verilen anlatımın dikkatli bir şekilde takip edilmesi gerekir.

Kalpli lif modeli yapımı içim aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC1g6rCsrOksNnr1M2KQOQZQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.