KALPLİ BABET YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi kalpli babet patik yapımı

Bugün sizlere kışın rahatlıkla kullanabileceğiniz ayaklarınızı sıcacık tutacak çok şık bir babet patik modeli göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını video ile vereceğim bu babet patik modelini ben çok beğendim sizlerinde beğeneceğiniz düşünüyorum.

Kalpli babet yapımı için hazır bir keçe taban kullanılmış. Tığ işi bir taban yapılmamış ve hazır bir taban kullanılarak kısa sürede bir patik yapabilirsiniz. Ayrıca bu hazır keçe taban sayesinde patiğiniz yıpranmaz ve uzun süre kullanabilirsiniz. Patiği yapmak için birde patik ipi kullanılmış.

Babet patik yapımında çakma sık iğne tekniği uygulanmış. Burada patiğin yapımı sırasında dikkat edilmesi gereken detaylar var. Bu detaylarda videonun en başında açıklanmış. Tığ ile örgü örmeyi bilenler kolaylıkla bu patiği yapabilir. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar ise videodaki detaylara dikkat ederek bu patiği yapabilir.

Kalpli babet patik yapımı sırasında önce keçe taban üzerine sık iğne yapılarak ilerleniyor. Daha sonra ise çakma sık iğne yapılarak modele devam ediliyor. Patiğin ön kısmında tamamlandıktan sonra kalplerin yapımına geçiliyor.

Burada patiğin üzerinde bulunan kalp modeller ayrıca işlenerek patiğin üzerine eklenmiş. Tabi dilerseniz patiği yaparken de aralara kalp motifleri yapabilirsiniz. Ayrıca yapılan kalp motifler patiğin üzerine eklenirken küçük incilerde kullanılmış. Bu şekilde patik daha şık olmuş.

Kalpli babet patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu