KAĞIT İPLE ŞAPKA YAPIMI

Kağıt iple tığ işi yazlık şapka yapımı

Bugün sizlere daha önce gösterdiğim kağıt iple yapılmış olan çantanın şapkasını da göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim kağıt iple şapka modeli çanta ile birlikte takım olarak yapılabileceği gibi tek başına da kullanılabilecek harika bir tasarım olmuş. Bu şapkanın yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Yaz aylarına örgü işinden yapılmış olan çantalar kullanmak isteyenler için farklı örnekleri sizlere daha öncede göstermiştim. Bugün size daha önce gösterdiğim kağıt iple yapılmış olan çantanın takımı olan bir şapka modeli yapımı göstermek istiyorum.

Tığ işi şapka modeli yapımı için burada yine kağıt ip kullanılmış. Yine süsme içinde çantada olduğu gibi çiçekleri yapmak için renkli rafya ip kullanılmış. Bu şekilde çanta ile güzel bir uyum yakalanmış. Şapka modeli yapımında yine basit tığ işi teknikleri kullanılıyor.

Şapka yaparken yapacağınız baş çevresi büyüklüğüne göre şapkanın büyüklüğünü nasıl ayarlayacağınız video içerisindeki anlatımda açıklanmış. İlk başta tırabzanlar yapılarak ilerlenen modelde her sırada arttırmalar yapılarak istenilen büyüklüğe geliniyor. Sonra kenar kısımları yapılıyor.

Kağıt iple örgü şapka yapımı için kenar kısımlar yapıldıktan sonra sık iğne modeli yapılarak şapkanın kenarındaki kıvrımların oluşması sağlanıyor. En sonda üzerindeki süsleme çiçekler yapılarak çanta modeli tamamlanıyor. Video çerisinde çok güzel detaylı bir anlatım yapıldığı için kısa sürede zorlanmadan bu şapkayı yapabilirsiniz.

Kağıt iple şapka modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu