KAĞIT İP İLE PLAJ ÇANTASI YAPIMI

Tığ işi örgü plaj çantası yapımı

Yaz aylarında örgü işlerinden yapıp kullanabileceğiniz aksesuarları sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ işi ile yapılan oldukça basit ve gösterişli olan kağıt iple plaj çantası yapımı göstermek istiyorum Bu çantanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Kendinize şık ve gösterişli bir plaj çantası arıyorsanız mutlaka bugün göstereceğim örneğe göz atmalısınız. Kağıt ip kullanılarak yapılan çantanın ağız kısmına ise rafya ip ile süsleme yapılmış. Ortaya oldukça şık ve gösterişli bir tasarım çıkmış. Çanta tığ ile yapıldığı içinde çok basit. Sizi zorlayacak olan detaylar hakkındaki gerekli bilgilerde video içerisinde verilmiş. Ayrıca bu çantanın şapkası da yapılmış. Önümüzdeki günlerde bu şapkayı da sizlerle paylaşacağım.

Tığ işi örgü plaj çantası yapımı için orta kalınlıkta bir kağıt ip kullanılmış. Çantanın üzerine süsleme yapmak için renkli, içerisinde birkaç farklı rengin olduğu rafya ip kullanılmış. Çantanın askıları için ise hazır deri askılar kullanılmış. Çanta yapımına burada taban örülerek başlanmış. Siz dilerseniz hazır çanta tabanları alıp bunun üzerine de çantanızı örmeye başlayabilirsiniz.

Çantayı yapmaya başlarken istediğiniz büyüklük için zincir çekmeniz gerekiyor. Burada 40 zincir çekilerek başlanmış. Çanta tek bir parça halinde yapılıyor. Burada çekilen zincir üzerine sık iğneler yapılarak başlanmış ve çanta tabanı yapılmış. Tabandan sonra kenar kısımlarda yapılmış. Çantayı süslemek için rafya ip ile küçük çiçekler yapılmış ve bu çiçekler çanta üzerine eklenmiş. En sonda çanta askıları da eklenerek çanta modeli tamamlanmış.

Kağıt iple plaj çantası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu