KAFES ÜSTÜNDE FISTIKLAR TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi kafes üstünde fıstıklar yapımı

Bugün sizlere yine çok şık bir oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Çeyizler içerisine ekleyebileceğiniz bu oya modeli kafes üstünde fıstıklar tığ oyası modeli olacak. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını sizlere videolu anlatım olarak göstereceğim.

Youtube da oya ve dantel dünyası kanalının sahibi Derya Hanım her zaman yeni oya modellerini bulup sizlerle paylaşıyor. Paylaştığı her model için detaylı yapım aşamasını gösteren video hazırlayarak özellikle farklı oya modellerini kolaylıkla öğrenmek isteyenlere yardımcı oluyor. Detaylı bir yapım aşaması anlatımı yaptığı için tığ ile oya modeli yapmaya başlayanlarda burayı takip ederek harika el işleri yapabilir.

Bugün göstereceğim oya modeli kafes üzerinde fıstıklar oya modeli için yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak seçilen renkli ipler ve yeşil ip ile yapılmış.

Yazma üzerine direkt olarak yapılan bu oya modeli için önce yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra yapılan bu tığ batısı üzerine öncelikle yeşil ip ile oya modelinin yapılacağı kafesler yapılmış. Burada yapılan kafesler sanki bir yelpaze görünümü oluşturmuş.

Yazma kenarı oya modeli için kafesler yapıldıktan sonra ise bu seferde renkli oya ipleri ile fıstık modelleri yapılmış. Her bir kafeste farklı renkler seçildiği için oya modeli çok şık olmuş. Videodaki anlatım içerisinde bu oyanın yapımı ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Kafes üstünde fıstıklar tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu