KADİFE İPLE ŞİŞ ÖRGÜSÜ V YAKALI BAYAN KAZAK MODELİ YAPIMI

Kadife ip ile v yakalı bayan kazak modeli yapımı

Kazak modelleri için sizlere yeni örnekler bulmaya devam ediyorum. Bugün bayanlar için yapılmış olan harika bir kazak modeli yapımı göstereceğim. Kadife ipten bayan kazak modeli yapımı için aşağıda verdiğim detaylı yapım aşaması içeren videolu anlatımı takip ederek bu güzel kazak modeli kısa sürede yapabilirsiniz.

Bayanlar için yapılmış olan kazak modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim kazak modeli kadife ipten yapılmış bir tasarım. Kazak modelinde düz bir örgü kullanılmış ama kadife ip ile yapıldığı için çok şık bir görünüm elde edilmiş. Kazak modelinin yaka detayları ve kol detayları kazağın şık görünmesini sağlamış.

V yakalı kadife kazak yapımı için burada Hera Lanosa markalı kadife ip kullanılmış. Şiş olarak ise lastik kısmında 5 milimetrelik misinalı şiş kullanılmış, beden kısmında ise 6 milimetrelik misinalı şiş kullanılmış. Kazak modeli yapımında kalın bir kadife ip kullanılmış. Bu kazak modeli istenirse ince kadife iplerle de yapılabilir.

Burada yapılan kazak modeli 36-38 beden için yapılmış ve bunun için 45 ilmek alınmış. Ama daha büyük bir beden yapmak isteyenler için videoda alınması gereken ilmek sayısı belirtilmiş. Kazak modeli yapımına alt kısmından başlanmış beden kısmı örüldükten sonra yaka kısmına geçirmiş. Yakada V yakalı bir model yapılmış. Kazağın kol kısımları için bir oyuntu yapılmamış düz dikdörtgen bir şekilde yapılan kazağın beden kısmına kol kısımları ayrıca örülerek eklenmiş. Burada yapılan kazak modelinde düz bir örgü modeli kullanıldığı için örgü işine yeni başlayanlarda kolaylıkla buradaki anlatımı takip ederek bu kazak modelini yapabilir.

Kadife ipten bayan kazak yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCC9omOc20rUFFXRg3_YET7g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu