KADİFE İPLE BEBEK UYKU TULUMU YAPIMI

Kadife iple bebekler için uyku tulumu yapımı

Bebekler için yapılabilecek çok şık bir uyku tulumunu bugün sizlere göstermek istiyorum. Kadife iple uyku tulumu bebekleri için hazırlık yapanların kısa sürede yapıp tamamlayabileceği harika bir tasarım olmuş. Bu tulumun yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işinden yapılmış olan tulum modellerini sizlere daha öncede göstermiştim. Bugün ise size bir uyku tulumunun yapılışını göstermek istiyorum. Bu tulum modeli kadife iple yapıldığı için bebekleri sıcacık tutacaktır. Burada video içerisinde tulum modellinin yapım detayı ve bu tulumda kullanılan hasır örgüsünün yapım detayı açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz zaman sizde burada olduğu gibi harika bir tulum modeli yapabilirsiniz.

Kadife iple uyku tulumu yapımı için burada iki renkli mavi ve beyazın bir arada olduğu bir kadife ip kullanılmış. Birde sade krem rengi ip kullanılmış. Krem rengi ip ile kenar bant kısımları yapılmış. Şiş olarak ise ipe uygun numarada bir şiş kullanılmış.

Burada tulum yapımında hasır örgü modeli kullanılmış. 64 ilmek alınmış ve bunun üzerine hasır örgü modeli  yapılmış bu şekilde istenilen tulum ölçüsü için bir dikdörtgen parça yapılmış. Video içerisinde yapılan parçanın ölçülerinden bahsedilmiş. Buraya dikkat edebilirsiniz. Bu şekilde bir parça yapıldıktan sonra ise kenar bantları yapılmış. Tulumun kenar kısımlarına ise düğme yapılmış.

Örgü bebek uyku tulumu yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Çapraz hasır örgü modeli yapımını öğrenmek için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KADİFE İPLE BEBEK UYKU TULUMU YAPIMI için yorumda bulun

    KADİFE İPLE BEBEK UYKU TULUMU YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KADİFE İPLE BEBEK UYKU TULUMU YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.