KABARTMALI ERKEK BEBEK YELEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Erkek bebekler için şiş örgüsü kabartma modelli yelek yapımı

Bebekler için yapılabilecek örgü işlerini göstermeye devam ediyorum. Bugün ise erkek bebeklere yapılabilecek çok şık kabartmalı erkek bebek yeleği modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu yeleğin yapımını aşağıda sizlere videolu anlatım olarak vereceğim. Burayı takip ederek bu harika yeleği yapabilirsiniz.

Daha öncede sizlere bebekler için yapılabilecek farklı yelek modelleri göstermiştim. Bugün yine çok şık ve gösterişli görenlerin dikkatini çekecek olan bir yelek modeli göstereceğim. Kış için erkek bebeklerine hazırlık yapan anneler mutlaka bu yeleğin yapımına göz atmalılar.

Kabartmalı bebek yeleği yapımına etek ucundan başlanmış. Bu yelek modeli 1 yaş bebekler için oldukça uygun. Burada yapılan yelek modeli için 142 ilmek alınmış. Yelek tek parça halinde yapılıyor.

Alınan ilmekler üzerine 14 sıra lastik örgüsü yapılmış. Burada iki ters iki düz örme işlemi yapılarak klasik bir lastik modeli yapılmış. Lastik örgüsü yapıldıktan sonra modelin yapımına geçilmiş. Burada video içerisinde yeleğin kol kısım ayrımlarının nasıl yapılacağı açıklamış. Model kurulumu hakkında da detaylı bilgi verilmiş. İlk defa şiş örgüsü ile yelek yapanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu yeleği kısa sürede yapabilir.

Şiş örgüsü kabartmalı bebek yeleği için burada erkek bebeklere uygun bir renk tercih edilse de dilerseniz kız bebekler içinde uygun renkler seçilerek bu yeleği yapabilirsiniz.

Kabartmalı erkek bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC1d9rOGuHgn8PE1cn3sEAig

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu