KABARIK HALAT ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şiş örgüsü ile kabarık halat örgü modeli yapımı

Bugün sizlere yine farklı el işlerinde kullanabileceğiniz çok şık ve gösterişli bir şiş örgüsü modelinin yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim kabarık halat örgü modeli sizlerinde hoşuna gidecektir.

Şiş örgüsü ile yapılan yeni modelleri gördükçe sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere kabarık halat örgü modeli yapımını göstermek istedim. Birçok farklı örgü işinde kullanılabilecek olan bu modelin yapımı da oldukça basit.

Halat örgü modeli ile hırkalar, kazak, ceket veya yelekler yapabilirsiniz. Ayrıca çocuklar için yapılabilecek olan kazaklarda ve hırkalarda da bu model çok şık duracaktır. Bunlar dışında bu model ile şallarda yapabilirsiniz.

Bu modelin yapımı için burada kalın bir örgü ipi kullanılmış. Sizlerde bu şekilde kalın ipleri tercih edebilirsiniz. Bu model açık renk tonlarındaki örgü ipleri ile yapıldığı zaman çok şık duracaktır.

Kabarık halat örgü modeli 5 artı 2 ilmekten oluşuyor. Bunun dışında 3 tane de kenar ilmek alınmış. Siz yapacağınız örgü işine göre bu sayıları dikkate alıp bu sayıların katlarında ilmek alarak örgünüze başlayabilirsiniz.

Örgü modeli yapımında düz ve ters örgüler kullanılmış. Şiş ile örgü örmeye yeni başlayanlarda burada verdiğim videoyu takip ederek modelin yapımını öğrenebilirler. Videoda detaylı bir anlatım yapıldığı için kısa sürede modeli öğrenebilirsiniz.

Kabarık halat örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCNt3CUS18ioOeG6P5kZlaFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KABARIK HALAT ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    KABARIK HALAT ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KABARIK HALAT ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.