İNCİLİ YELEK VE ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi incili yelek ve şal modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok güzel bir incili yelek ve şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu model özellikle kolay ama şık bir yelek veya şal modeli arayanlar için oldukça uygun.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yeni modelleri buldukça paylaşmaya çalışıyorum. Bugün size göstermek istediğim model hem yelek olarak yapılabilecek hem de şal olarak yapılabilecek bir model. Bu model ile hem şal hem de yelek yaparak çok güzel bir ikili takım yapabilirsiniz.

İncili yelek modeli yapımı için angora ip kullanılmış. Bu ip ile model çok şık olmuş. Bu ip şal içinde oldukça uygun olduğu için çok güzel bir takım yapılabilir.

Burada yapılacak olan yelek veya şal modeli aslında çok ama çok basit. Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes kolaylıkla bu modeli yapabilir. Bilmeyenler ise videodaki anlatımı takip ederek bu modeli kolaylıkla yapabilir.

İncili şal modeli yapımı için burada trabzanlar kullanılıyor ve aralarda zincir çekiliyor. Bu şekilde küçük kare bir motif yapılmış oluyor. Burada dikkat edilecek detay motiflerin birleştirilmesi olacak. Çünkü bir kare motif yapılırken belirli bir yerden sonra birleştirme yapılarak ilerleniyor. Bunun nasıl yapıldığını da videodaki anlatım içerisinden öğrenebilirsiniz.

Bu model ile çok şık şallar yapabilirsiniz. Yelek yapımında ise kol ve yaka kısımlarının kesimleri sizi zorlasa da farklı modellere göz atarak ortaya harika bir yelek modeli çıkartabilirsiniz.

İncili yelek ve şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu