İNCİLİ TIĞ İŞİ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çok amaçlı tığ işi incili örgü modeli yapımı

Bugün sizlere çok şık yapımı da oldukça basit olan incili tığ işi incili örgü modeli yapımı göstermek istiyorum. Çok amaçlı kullanabileceğiniz bu model için sizlere detaylı yapım aşamasını gösteren bir video sunacağım.

Kış için örgü hazırlıkları devam ederken bugün sizlere yine çok şık ve gösterişli bir örnek model göstermek istiyorum. Tığ ile yapılmış olan bu modeli battaniye yapımında, yelek yapımında ve şal yapımında kullanabilirsiniz. Bence bu model ile harika bir gelin şalı olur. Zaten inciler ile yapıldığı için gelinlik üzerinde çok şık duracaktır.

Tığ ile yapılmış olan farklı örnek modelleri daha öncede sizlerle paylaşmıştım. Bugün göstereceğim tığ işi örgü modeli incili bir şekilde yapılmış olsa da siz dilerseniz kullanacağınız yere göre inci olmadan da yapabilirsiniz. Yapacağınız örgü işine göre hem farklı ipler kullanabilirsiniz hem de dilerseniz inci kullanmayabilirsiniz.

Burada yapılan örnek anlatımda hem incili modelin yapımı anlatılmış hem de modelin inci kullanılmadan yapılan şekli anlatılmış. Model iki sıradan oluşuyor. Birinci sırada ilmekler alınarak model yapılmış. İkinci sırada ise sık iğne yapılmış. İnciler daha önceden ipe geçirilmiş ise fıstıkların yapımında inciler kullanılarak model yapılıyor. Bu modelin yapımı oldukça basit olduğu için tığ işi yapmaya yeni başlayanlar da bu modeli kısa sürede yapabilir.

Tığ işi incili örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İNCİLİ TIĞ İŞİ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    İNCİLİ TIĞ İŞİ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İNCİLİ TIĞ İŞİ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.