İNCİ KABUĞU ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

İnci kabuğu örgü modeli nasıl yapılır?

Farklı şiş örgüsü örneklerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün yine çok şık ve gösterişli bir modelin yapımını sizlerle paylaşmak istedim. Birçok örgü işinde kullanabileceğiniz bu model sizlerinde hoşuna gidecektir.

İnci kabuğu örgü modeli yapımı oldukça basit olan çok şık bir model. Bebekler için yapılan örgü işinde bu modeli kullanabileceğiniz gibi bayanlar için yapılabilecek olan hırka, ceket, kazak ve şal yapımında da kullanılabilecek bir model.

Buradaki örnek anlatımda olduğu gibi modelin yapımında açık renk örgü ipleri kullanırsanız hem model daha güzel görünecektir hem de daha şık duracaktır.

İnci kabuğu örgü modeli 6 ilmek üzerine kuruluyor. Bunun dışında yapacağınız örgü işine göre birde kenar ilmeklerini alarak modelin kurulumunu yapabilirsiniz.

Örgü modelinin detaylı yapım aşaması video içerisinde verildiği için burayı takip ederseniz zorlanmadan modelin kurulumunu yapabilirsiniz. Şiş ile örgü örmeye yeni başlayanlarda videoda verilen detaylı anlatımı takip ederlerse bu güzel modelin yapımını öğrenebilirler.

Daha önce sizlerle farklı örgü modelleri paylaşmıştım. Önümüzdeki günlerde özellikle kış hazırlıkları yapmak isteyenler için yeni ve farklı modelleri göstermeye devam edeceğim. Daha önceki yazılarıma göz atarak diğer modellerin yapımını da öğrenebilirsiniz.

Sizlere her zaman detaylı yapım aşaması olan örnekleri sunmak istiyorum. Bu sayede modelin yapımını daha çabuk öğrenebilir ve örgü işlerinde kullanabilirsiniz.

İnci kabuğu örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJ_hTFXMsf24uw1NgUDT_Pw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu