İLMEK TOPLAMALI SIRALI TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarı için ilmek toplamalı sıralı tığ oyası yapımı

Yazma kenarları için yeni oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere ilmek toplamalı sıralı tığ oyası yapımını videolu anlatım olarak vermek istedim. Bu oyanın yapımını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Yazma kenarlarına yapılabilecek farklı tığ oyası, iğne oyası gibi modelleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Daha öncede sizlere farklı oya modelleri gösterdim. Bu modellere de göz atarak değişik yazma kenarı oya modeli

Bugün size göstermek istediğim oya modeli için yeşil ve yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak pembe bir oya ipi tercih edilmiş. İki renk ip ile yapılan bu oya modeli gerçekten çok uyumlu olmuş.

Tığ işi oya modeli için yazma kenarına önce tığ batısı yapılmış. Daha sonra yazma kenarına yine yeşil ip ile sıralar yapılmış. Burada bir örümcek modeli yapılıyor birde trabzanlar ile yan sıra dağlar yapılıyor. Buraların yapımı video içerisinde detaylı bir şekilde açıklanmış.

Yeşil ip ile yazma kenarına sıra dağlar yapılınca bu seferde pembe ip ile üst kısım yapılmış. Burada sıralı olan dağlar üzerindeki her bir trabzandan bir ilmek çıkartılmış. Daha sonra bu ilmekler toplanıp üzerine pimpirikler yapılarak çiçek görünümü verilmiş. Bu şekilde yazma boyunca yapılarak oya modeli tamamlanmış.

Sıralı tığ oyası modeli yapımı çok basit. Oya modellerini yapmaya yeni başlayanların kolaylıkla yapabileceği bir model. Video içerisinde detaylı bir anlatım verildiği için sorun yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz.

İlmek toplamalı sıralı tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA/videos

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu