İKİ ŞİŞLE KOLAY ÇORAP YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

İki şişle kolay örgü çorap yapımı

Bugün sizlere yine kış aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz, ayaklarınızı sıcak tutacak şık ve kolay bir çorap patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Olukça basit bir şekilde yapılan bu örgü çorabı şiş ile örgü örmeyi bilen herkes kolaylıkla yapabilir.

Kış ayalarında ayakları sıcak tutmak için patik, örgü çorap, babet patik gibi örgü işleri sıklıkla kullanılıyor. Daha önce sizlere kışın kullanabileceğiniz patik, çorap modelleri göstermiştim. Bugünde yine çok şık örgü çorap modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Çorap yapımı için bir patik ipi kullanılmış. Burada modelin yapımında iki farklı örgü ipi kullanılmış. Patiğin yapımı için burada sıra sayısı verilmiş. Ama bu patiği yapmak istediğiniz kişiye göre siz büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz.

Çorap patik modeli yapımında lastik örgüsü kullanılmış. Burada bir düz bir ters örgü yapılmış. Patik için istenilen büyüklükte dikdörtgen elde edildikten sonra tığ yardımı ile kenar kısımlarına zincir yapılmış.

Patik tamamlanınca en sonunda ön kısımdaki bağcıklar yapılmış ve patik modeli tamamlanmış. Bu patiği kendiniz için çocuklar için ve erkekler için yapabilirsiniz. Düz bir model olduğu için farklı renkte örgü işleri kullanılıp hem bayanlara hem de erkeklere göre bir çorap modeli yapılabilir. Videodaki anlatıma dikkat ederek modelin yapımını da öğrenebilirsiniz.

İki şişle çorap patik yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İKİ ŞİŞLE KOLAY ÇORAP YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    İKİ ŞİŞLE KOLAY ÇORAP YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İKİ ŞİŞLE KOLAY ÇORAP YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.