İKİ ŞİŞ KIRK YAMA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile kırık yama örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapabileceğiniz özellikle elinizde kalan örgü iplerini değerlendirmek için kullanabileceğiniz harika bir modeli bugün sizlere göstermek istiyorum. İki şiş kırık yama örgü modeli görüntüsü ile dikkat çeken harika bir örgü işi olmuş. Bu modelin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Sizlere sık sık farklı örgü işlerinde kullanılabilecek şiş örgüsünden yapılmış modeller gösteriyorum. Özellikle elinde kalan ipleri değerlendirmek isteyenler için motif anlatımları veya bugün göstereceğim model gibi şiş örgüsünden yapılmış çok şık örgü modelleri göstermeye çalışıyorum.

Bugün göstereceğim kırk yama örgü modeli ile bebek battaniyesi, yatak örtüsü, kırlent örtüsü, paspas, çanta kısacası aklınıza gelebilecek kendi hayal gücünüze uygun şekilde bu modeli kullanabilirsiniz. Burada model yapım anlatımı için ise yine elde kalan patik ipleri değerlendirilmiş. Yapılan kareler oldukça küçük olduğu için elinizde az bir parça kalan ipleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şiş olarak ise 3 numara şiş kullanılmış.

Model yapımı için 19 ilmek atılmış ve üzerine haroşa örgü yapılmış. Modelin orta kısımdan çapraz bir şekilde bir desen yapılmış. Burada yapılan her bir kare diliminden sonra renk değişikliği yapılmış. Her bir dilim için renk değişikliği yapılıp devam edilmiş. Model yapımı çok basit videodaki anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz.

İki şiş kırk yama örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw/featured

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İKİ ŞİŞ KIRK YAMA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    İKİ ŞİŞ KIRK YAMA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İKİ ŞİŞ KIRK YAMA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.