İKİ SIRALI FISTIK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarına şık ve gösterişli iki sıralı fıstık oyası yapımı

Yazma kenarı için yapılabilecek şık ve gösterişli bir o kadarda kolay olan bir oya modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. İki sıralı fıstık oyası yapımı için aşağıda detaylı yapım aşaması olan bir video sunacağım.

Yazma kenarına yapılabilecek oya modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Yeni modelleri buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Oya modellerinin yapımında zor olan zahmetli modeller yer aldığı gibi yapımı oldukça basit olan modellerde yer almakta. Bugün göstereceğim oya modeli de oldukça basit bir model. Özellikle oya modeli yapımına yeni başlayanlar bu modelin yapımını videodaki anlatımı takip ederek kolaylıkla öğrenebilir.

Tığ işi oya modeli yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Model tığ batısı dışında iki sıra halinde yapılıyor. Öncelikle yeşil oya ipi ile yapraklar yapılmış. Oldukça basit bir şekilde yapılan bu modelde fıstıkların arasına örümceklerde yapılmış. Bu şekilde güzel bir model oluşturulmuş.

Modelin ikinci sırasında ise kırmızı oya ipi ile fıstıklar yapılmış. Fıstıklar ile yapılan bu model sanki bir kiraz şeklinde olmuş. Kırmızı ve yeşil oya ipi ile çok güzel bir uyum yakalanmış. Tabi siz seçtiğiniz yazmaya uygun renklerde ipler seçerek bu oya modelini yapabilirsiniz. Her renk ile bu oya modeli çok şık olacaktır.

İki sıralı fıstık oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu