İKİ RENKLİ ŞİŞ ÖRGÜSÜ ÇOCUK SÜVETERİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile çocuk süveter modeli yapımı

Çocuklar için şiş örgüsünden yapılmış olan çok güzel bir süveter modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Şiş örgüsü çocuk süveter modeli iki renk kullanılıp farklı bir şiş örgüsü model ile yapılmış. Bu süveterin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çocuklar için yapılmış süveter modelleri için daha önce de sizlere şiş örgüsünden yapılmış örnekler göstermiştim. Bunun yanında tığ işinden yapılmış modellerde göstermeye çalışıyorum. Bugün de size şiş örgüsünden yapılmış bir örnek göstereceğim. Klasik süveter modelleri dışında farklı bir model yapmak isterseniz bu örneğe göz atabilirsiniz her yaştan kız ve erkek çocuğu için yapabileceğiniz bir model olmuş.

Örgü çocuk süveter modeli yapımı için burada yapılan ölçüler ile 3-4 yaşa uygun bir süveter yapılmış. Tabi çocuğun beden ölçülerine göre kullanım değişebilir. Süveter modeli için kahverengi ve krem rengi çocuklara uygun ipler kullanılmış. Kız veya erkek çocuklarına uygun renkler seçip iki renk ile şık bir süveter modeli elde edebilirsiniz.

Süveter modelinin yapımında ilmek alındıktan sonra önce lastik örgüsü yapılmış daha sonra model yapımına geçilmiş. Burada ön ve arka parçalar ayrı ayı örülüp birleştirilmiş. Burada sizi zorlayacak olan kısım yaka ve kol kısımlarının yapımı ama video içerisinde her bir detay açıklandığı için zorlanmadan bu süveteri yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü çocuk süveter modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İKİ RENKLİ ŞİŞ ÖRGÜSÜ ÇOCUK SÜVETERİ YAPIMI için yorumda bulun

    İKİ RENKLİ ŞİŞ ÖRGÜSÜ ÇOCUK SÜVETERİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İKİ RENKLİ ŞİŞ ÖRGÜSÜ ÇOCUK SÜVETERİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.