İKİ RENKLİ İSPANYOL KOLLU BAYAN KAZAK YAPIMI

Şiş örgüsü ile ispanyol kollu bayan bluz modeli yapımı

Bu yıl örgü kazaklar oldukça moda ve bende sizlere farklı kazak modelleri bulu göstermeye çalışıyorum. Bugün görünce çok beğendiğim renkleri ile harika olan ispanyol kollu bayan kazak modeli yapımını sizlere göstermek istedim. Bu kazağın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bayanlar için yapılabilecek çok şık bir şiş örgüsü kazağın yapımını sizlere göstermek istiyorum. Şiş örgüsü bilmeyenler için daha önce tığ işinden yapılmış olan modellerde gösterdim. Ama bugün göstereceğim model oldukça basit. Burada kazağın en önemli detayı kol uçlarında yapılan ispanyol kol modeli olmuş. Videodaki anlatımı da takip ederseniz sorun yaşamadan bu kazak modelini kısa sürede yapabilirsiniz.

İki renkli ispanyol kol kazak modeli yapımı için burada Nako markasının Wals serisinden iki tane ip seçilmiş. Burada ana renk olarak pudra pembesi bir renk seçilmiş. Kazağın kol uçlarının yapımı için ise yine Nako Wals markalı ipten batik ip seçilmiş. Bu şekilde güzel bir görünüm elde edilmiş. Şiş olarak kazağın farklı yerlerini yapmak için 4,5 ve 6 numaralı şişler kullanılmış.

Kazak modeli yapımında ön, arka ve kol parçalarının hepsinin başlanmasında 95 ilmek alınarak başlanmış. Her bir parça ayrı ayrı örülüp birleştirilmiş. Bütün bu detaylar ise videodaki anlatımda açıklanmış. Kazak modelinde düz bir örgü yapıldığı için örgü işine yeni başlayanlar dahi kısa sürede u kazağın yapımını öğrenebilir.

İspanyol kollu bayan kazak modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İKİ RENKLİ İSPANYOL KOLLU BAYAN KAZAK YAPIMI için yorumda bulun

    İKİ RENKLİ İSPANYOL KOLLU BAYAN KAZAK YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İKİ RENKLİ İSPANYOL KOLLU BAYAN KAZAK YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.