İKİ KATLI ÇİÇEK LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizlik iki katlı çiçek lif modeli yapımı

Bugün sizlere çeyizler içerisinde hemen dikkatleri çekecek çok şık bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. İki katlı çiçek lif modeli yapımı için sizlere aşağıda detaylı yapım aşamasını gösteren birde video sunacağım.

Çeyizlik yeni lif modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün görünce çok beğendiğim yapımı oldukça basit olan şık bir modelin yapımını sizlerle paylaşmak istedim. Çeyizler içerisinde görüntüsü ile dikkat çeken bu lif modelini değişik renkteki lif ipleri ile yapabilirsiniz.

İki katlı çiçek lif modeli yapımı için beyaz bir lif ipi tercih edilmiş. Bu lifin tabanında beyaz lif ipi kullanılmış. Kenar kısımlarında süsleme yapmak için ise renkli lif ipleri ile birlikte yeşil bir lif ipi kullanılmış. Yeşil lif ipi ile yapraklar yapıldıktan sonra renkli ipler ile küçük çiçekler yapılmış ve lif kenarına eklenmiş. Bu şekilde çok şık bir model olmuş.

Lifin taban kısmında altıgen şeklinde olan bir taban yapılmış. Burada bir büyük birde küçük bir taban kısmı yapılmış. Tabanların yapımında fıstık modeli kullanılmış. Lif yapmaya yeni başlayanlar burayı takip ederek kısa sürede bu lifin yapımını öğrenebilirler.

Lifin taban kısmı yapıldıktan sonra süslemeleri yapılmış ve lif modeli tamamlanmış. Videodaki anlatımda lifin nasıl yapıldığı sayıları ile birlikte anlatılmış.

İki katlı çiçek lif modeli yapılışı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu