İKİ KAREDEN YAZLIK BLUZ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazlık kolay örgü bluz yapımı

Yaz aylarında kullanılabilecek örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün görünce çok beğendiğim ve sizlerinde beğeneceğini düşündüğüm iki kareden yazlık örgü bluz modeli yapımını sizlere göstermek istedi. Bu bluzun detaylı yapım aşamasını aşağıda sizlere göstereceğim.

Yaz aylarında el yapımı örgü işlerini seviyorsanız bugün göstereceğim bluz modeline mutlaka göz atmalısınız. Bu bluz modeli özellikle serin yaz akşamlarında işinize yarayacak oldukça kullanışlı bir model. Yapımı da kolay olduğu için kısa sürede yapıp tamamlayabilir ve önümüzdeki günlerde kullanabilirsiniz.

Yazlık örgü bluz yapımı için burada renk geçişleri olan ince bir ip kullanılmış. Burada kullanılan ipler ihraç fazlası ipler olduğu için markası ve diğer bilgileri yok. Siz ip alırken yaz aylarında kullanılabilecek terletmeyecek bir ip tercih edebilirsiniz. Renk geçişleri olan bir ip tercih edebileceğiniz gibi beyaz krem gibi açık renk tonlarını tercih edebilirsiniz.

Yaptığınız bluzun buradaki gibi salaş bir bluz olması için kullandığınız ip ince bir olacak ve şiş de kalın bir şiş olacak. Burada 7 mm’lik bir örgü şiş kullanılmış.

Burada yapılan örgü yazlık bluz için 90 ilmek atılarak başlanmış. Arada farklı bir görünüm elde etmek için bir tane ilmek çekilerek sökülmüş. Video içerisinde bluzun yapımı ile ilgili tüm detaylar verilmiş. Burada neler yapılacağı çok güzel bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan bu bluzu yapabilirsiniz.

İki kareden yazlık bluz yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=h2t9ltczgCA

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu