İĞNEDEN TIĞA KARANFİL OYA MODELİ YAPIMI

İğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş karanfil oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek çok şık bir oya modelinin yapımını daha bugün sizlere göstermek istiyorum. İğne oyası modelinden tığ oyası modeline çevrilen karanfil oya modeli renk renk oya ipleri ile yapıldığında dikkatleri çekecek olan bir model. Bu oya modelinin yapımını ise aşağıda detaylı yapım aşaması verilen videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yazma kenarlarını süslemek için iğne oyası sık sık kullanılıyor. Ama iğne oyasının yapımı zor olduğu için herkes öğrenemiyor. Bu nedenle yazma kenarını süslemek için ise tığ oyası modelleri kullanılıyor. İğne oyasında bulunan şık ve gösterişli tasarımların tığ oyasına çevrilmiş hallerini yazma kenarına yapıp kullanabilirsiniz. Benim bugün size göstereceğim oya modeli tam da bu şekilde yapılmış.

Karanfil tığ oyası modeli yapımı için öncelikle yeşil oya ipi ile yazma kenarına tığ batısı yapılmış. İkinci sırada ise yine yeşil oya ipi ile iğne oyasında yapılan kelebek modeli tığ işi ile yapılmış. Bu sırada birde yapılan bu çimlerin arasına karanfil çiçeklerinin yapılacağı yerlerdeki yuvalar yapılmış.

Burada örnek bir model anlatımı yapıldığı için yapılan yuvalara farklı renklerdeki oya ipleri ile karanfil modeli yapılmış. İp seçiminizi yaparken yazma içerisinde bulunan renklerden seçerseniz daha güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Burada yapılan her bir yuva üzerine karanfil çiçekleri yapılmış. En sonunda ise siyah ip ile çiçeklerin etrafı yapılmış.

Karanfil oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCwyJxSMpmrJ2xXBgzR_bjmA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İĞNEDEN TIĞA KARANFİL OYA MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    İĞNEDEN TIĞA KARANFİL OYA MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İĞNEDEN TIĞA KARANFİL OYA MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.