İĞNE OYASI HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Havlu kenarı için iğne oyası dantel modeli yapımı

Havlu kenarı süslemeleri olarak sizlere farklı dantel modelleri gösteriyorum. Bugün ise havlu kenarına süsleme olarak kullanabileceğiniz çok şık bir iğne oyası modeli göstermek istedim. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım olarak vereceğim havlu kenarı iğne oyası modeli sizlerinde çok hoşuna gidecek gösterişli bir model.

İğne oyası modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz havluların kenar süslemelerinde kullanabileceğiniz çok şık bir iğne oyası modelini sizlere göstermek istedim.

Çeyizlik iğne oyası modeli aslında biraz zahmetli bir model. İğne oyasını yapmayı bilenler model çeşitliliği içi kısa sürede bu modeli yapabilir. Bilmeyenler ise burada vereceğin detaylı yapım aşamalı videoyu takip ederek modelin yapımını öğrenebilirler. İlk başta modeli yapmak için zorlansanız da videoyu tekrar tekrar izleyerek modeli çıkartabilirsiniz.

Burada havlu kenarı modeli için beyaz, açık mavi ve koyu mavi birde yeşil oya ipleri kullanılmış. Burada modelin yapımı için öncelikle tığ ile küçük kutular yapılmış. Daha sonra iğne oyası yapımına geçilmiş. Siz bu iğne oyasını direk havlu kenarına zürafa yaparak da başlayabilirsiniz.

Havlu kenarı için bir taban kısmı yapılmış. Bu taban kısmı üzerine ise yine beyaz ip ile üçgenler yapılmış. Her bir üçgen arasına ise renkli ipler ile hazırlanan büyük çiçek modelleri eklenmiş. Bu şekilde oya modeli çok şık olmuş.

İğne oyası havlu kenarı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu