HÜRREM GÖZÜ PULDAN HAVLU KENARI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

İğne oyası havlu kenarı modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok güzel bir iğne oyası modeli yapımı göstermek istiyorum. Havlu kenarı için yapılan bu model hürrem gözü puldan havlu kenarı modeli olarak adlandırılmakta.

İğne oyası için kendisine farklı modeller arayanlar daha öncede bahsettiğim farklı modellere göz atabilirler. Bugün yine çok şık ve gösterişli bir iğne oyası modelinin detaylı yapım aşamasını video olarak vereceğim. Buradaki videoyu takip ederek modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilir ve iğne oyası yapımında kendinizi geliştirebilirsiniz.

İğne oyası havlu kenarı modeli için hürrem gözü pulları olarak adlandırılan pullardan kullanılmış. Bu pullar tuhafiyelerde satılıyor. Modelin orta kısmında yer alan bu pullar parlak olduğu için çok şık duruyor.

Bu pul etrafına iğne oyası ile modelin kurulumu yapılmış. Model tek tek çiçekler halinde yapılıyor. Yapılan bu çiçek motifleri ise daha sonra havlu kenarına ekleniyor. Aralarda herhangi bir işleme yok. Sadece iğne ile yine havlu kenarına bir işleme yapılıyor.

Motifler birbirleri ile birleştirilmiyor. Havlu kenarına gelecek sayıda uygun mesafeler bırakarak motiflerinizi yaptıktan sonra burada yapılan anlatımda olduğu gibi havlu ucuna bu motifleri ekleyebilirsiniz.

Bu iğne oyası modellerinden farklı renklerde yaparak havlu kenarlarını süslemek için kullanabilirsiniz. Çok şık ve gösterişli bir model olduğu için havlu ucunda hemen dikkatleri çekecektir.

Hürrem gözü puldan havlu kenarı yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu