HOROZ İBİĞİ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tığ işi horoz ibiği havlu kenarı dantel modeli yapımı

İki renkli oldukça şık bir havlu kenarı dantelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Horoz ibiği havlu kenarı danteli çeyizlik olarak hazırlanacak havluların kanaralarında harika duracaktır. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Havlu kenarına yapılacak dantel modelleri için sizlere bugün iki renk yapılan bir dantel modeli göstereceğim. Burada dantel modeli yapılırken polyester oya iplerinden kullanılmış. Bu ip dışında sizler dantel ipleri ile de bu modeli yapabilirsiniz. Havlu renginize göre de ip renginizi belirleyip güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Bu dantel modelleri kenar danteli ile birlikte yapılıp hazırlanıyor. Siz daha sonra yaptığınız dantele göre bir havlu seçip kenarına dikebilirsiniz. Önemli olan havlu kenarına gelecek uzunlukta dantel modelini yapmanız.

Havlu kenarı dantel modeli yapımında kenar bandı ve üst kısımdaki model birlikte ilerliyor. Burada kenar bandında kelebek modeli yapılmış. Üst kısımda ise horoz ibiği adı verilen model yapılmış. Dantel modeli basit tığ işi teknikleri ile ilerliyor. Önemli olan videoda verilen anlatıma dikkat ederek modeli yapmak. Burada iplerde renk geçişleri yapılarak ilerleniyor. Modelin buradaki gibi güzel durması için videodaki anlatım detaylarına dikkat etmelisiniz.

Dantel modelleri için sizlere daha öncede farklı modeller gösterdim. Havlu kenarı dantelinin dışında salon takımları, vitrin içi, yatak odası danteli, pike danteli ve runner modellerini de daha önce sizlere göstermiştim. Bu örneklere de göz atabilirsiniz.

Horoz ibiği havlu kenarı danteli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. HOROZ İBİĞİ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    HOROZ İBİĞİ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak HOROZ İBİĞİ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.