HAZAN YAPRAĞI TUNUS İŞİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Tunus işi ile hazan yaprağı örgü modeli yapımı

Tunus işi ile yapılmış olan örgü modelleri için bugün size yine harika bir örnek göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim hazan yaprağı tunus işi modeli sizlerin de hoşuna gidecek görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir model olmuş.

Tunus işi ile yapılmış battaniye ve patik modellerini sizlere sık sık göstermeye çalışıyorum. Özellikle tunus işinden yapılmış olan patikler çok şık duruyor. Bugünde sizlere bir örnek model anlatımı göstermek istedim. Bu model ile dilerseniz battaniye, kazak, hırka veya çocuk kazakları yapabilirsiniz. Koltuklarınız üzerine süsleme amaçlı bir örtü veya diz örtüsü yapabilirsiniz.

Tunus işi örgü modeli yapımı için burada beyaz ve kahverengi tonlarında batik bir ip kullanılmış. Tığ olarak da 3,5 numara tunus tığı kullanılmış. Model yapımı için öncelikle zincir çekmeniz gerekiyor. Burada örnek bir anlatım yapıldığı için küçük bir zincir çekilmiş. Model 5 ilmek üzerine kuruluyor birde kenarda 1 ilmek var. Siz yapmak istediğiniz örgü işine göre zincir sayınızı 5 ilmek katlarından oluşturabilirsiniz.

Model yapımı için önce beyaz ip ile klasik tunus işi modeli yapılmış. 6 sıra düz tunus işi modeli yapıldıktan sonra ise renkli örgü ipi ile yaprakların yapımına geçilmiş. Modelin yapımı çok basit videodaki anlatımı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamdan bu modeli yapabilirsiniz.

Hazan yaprağı tunus işi modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCcEnqXHB3a8A4oMeyW_HyYw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu