HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizler için havlu kenarı dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık bir havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Ben bu dantel modelini görünce çok beğendim. Sizlerinde beğeneceğini düşündüğüm için detaylı yapım aşamasını videolu anlatım olarak sizlere vereceğim.

Bugün göstermek istediğim havlu kenarı dantel modelinin orta kısmındaki renkli çiçekler benim çok hoşuma gitti. Özellikle renklerin uyumu ile model çok şık olmuş. Siz sevdiğiniz renkler ile bu modlei yaparsanız çok şık olacaktır.

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı için öncelikle kenar bandı yapılmış. Burada beyaz ip kullanılmış. Havlu kenarına gelecek uzunlukta kenar bandı yapıldıktan sonra üçgen kısımlar yapılmış. Burada her bir üçgen dilimi ayrı ayrı olarak yapılmış. Videodaki anlatımda buranın nasıl yapılacağı çok güzel detaylı bir şekilde açıklanmış.

Havlu kenarı dantel modeli için kenar bandı ve üçgenler yapıldıktan sonra ise orta kısımdaki çiçeklerin yapımına geçilmiş. Çiçeğin orta kısmında bir halka kullanılmış ve bunun etrafına da yapraklar yapılmış. Hazırlanan bu çiçekler daha sonra yeşil ip yardımı ile üçgen dilimlerinin orta kısmına eklenmiş.

Dantel modeli aşama aşama ilerleyerek yapılan bir model. Video içerisinde modelin detaylı yapım aşaması açıklandığı için zorlanmadan bu modeli yapabilirsiniz. Dantel modellerini yeni yapmaya başlayanlar ilk başta zorlansalar da videodaki anlatımı takip ederlerse sorun yaşamadan bu modeli yapabilirler.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu