HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi havlu kenarı dantel modeli yapımı

Havlu kenarları için sizlere farklı dantel modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün yine çok şık yapımı oldukça basit olan bir dantel modelinin yapımını göstermek istiyorum. Bugün göstereceğim havlu kenarı dantel modeli için sizlere detaylı anlatım yapılan bir videoda sunacağım.

Havlu kenarlarında artık hazır süslemeler kullanılsa da tabii ki dantellerin yeri her zaman farklıdır. Bayanlar çeyizleri içerisine mutlaka dantel süslemesi ile yapılmış havlular ekler. Bende dizlere farklı havlu kenarı dantelleri sunarak yeni modelleri görmenizi sağlamaya çalışıyorum.

Bugün sizlere göstermek istediğim dantel modeli ise aşama aşama ilerleyen bir model. Tığ işi dantel modeli yapmayı bilenler bu el işini kısa sürede yapabilir. Bilmeyenler ise videodaki anlatımı takip ederek kolaylıkla bu modeli yapmayı öğrenebilirler.

Havlu kenarı danteli için öncelikle kenar bandı yapılmış. Bunun için havlu uzunluğunda zincir çekildikten sonra iki sıra boyunca küçük kare kutular yapılmış. Daha sonra bu kenar bandının orta kısmına bir model eklenerek bu bant modeli tamamlanmış.

Dantelin kenar bandı tamamlandıktan sonra bu sefer üst kısımdaki çiçeğin yapımına geçilmiş. Burada ise yapılan dört tane dantel motifi bir araya getirilerek bir model oluşturulmuş. Oluşturulan bu motif ise daha sonra kenar bandı üzerine eklenerek havlu kenarı dantel modeli tamamlanmış.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.