HANIM DİLEDİ BEY BEĞENDİ ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI

Tığ işi hanım diledi bey beğendi modeli ile üçgen şal yapımı

Şal modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün size hanım diledi bey beğendi modeli ile yapılmış olan tığ işi üçgen şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Tığ işi ile yapılan şal modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün size tığ işinde en çok bilinen hanım diledi bey beğendi modeli ile yapılmış olan bir şal modeli göstermek istedim. Bu model genellikle kare ve dikdörtgen tasarımlarda kullanılır ama burada üçgen bir şal modeli elde edilmiş.

Hanım diledi üçgen şal modeli yapımı için burada Spagettiyarn markalı ipten Softcake ipi kullanılmış. Burada renk geçişleri olan batik bir ip kullanılmış. Renk geçişleri olduğu için çok şık bir görünüm elde edilmiş. Siz dilerseniz tek renk iplerde kullanabilirsiniz. Tığ olarak ise 2,5 numara tığ kullanılmış.

Şal modeli yapımına ense kısmından başlanmış. Modelin yapımı çok ama çok basit. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi bu şal modelini yapabilir. Burada önemli olan sıra geçişlerine dikkat etmek. Çünkü model sadece tırabzanlardan oluşuyor. Dikkat edeceğiniz detay ise sıra geçişlerinin nerde yapılacağı ve arttırmaların nasıl yapılacağı olacak. Videoda her bir detay çok güzel bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan şalı yapabilirsiniz. Şal tamamlandıktan sonra ise kenar kısımları örülerek model tamamlanmış.

Tığ işi üçgen şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu