HALKALI PÜSKÜLLÜ UZUN LİF MODELİ YAPIMI

Uzun püsküllü lif modeli yapımı

Lif modelleri için sizlere bugün uzun bir şekilde yapılmış olan güzel bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Halkalı püsküllü uzun lif modeli modeli kısa sürede yapıp kullanıma hazırlayabileceğiniz güzel bir model olmuş. Bu lifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara ve lif modelleri yapıp satanlara yeni modeller bulup göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere uzun bir şekilde yapılmış olan bir lif modeli göstermek istedim. Bu şekilde uzun bir biçimde yapılmış olan lif modelleri çok kullanışlı. Bu lifin kullanımını kolaylaştırmak için ise uç kısımlarına halkalar takılmış. Lif modelinin yapımını aşağıdaki videolu anlatımdan kolaylıkla öğrenebilir ve kısa sürede yapabilirsiniz.

Uzun püsküllü lif modeli yapımı için Kartopu Kristal markasından bir lif ipi kullanılmış. Burada fıstık yeşili bir renk seçilmiş. Lif modeli yapımı için dilediğiniz renkte ipler seçebilirsiniz. Tığ olarak elinizin yatkın olduğu tığı kullanabilirsiniz. Uç kısımlarında ise 7 cm çapında plastik halkalar kullanılmış.

Lif yapımı için öncelikle tığ işi teknikler ile halkanın içerisi doldurulmuş. Daha sonra ise lif modeli yapımına başlanmış. Püsküllü liflerde genellikle tek tarafta püsküller olur ama bu lif modelinin her iki tarafında da püsküller yapılmış. Bu şekilde daha yumuşak bir lif modeli elde edilmiş.

Halkalı püsküllü uzun lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu