HALKALI HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Halkalı ve renkli havlu kenarı dantel modeli yapımı

Dantel modelleri için bugün size havlu kenarına yapılmış olan bir örnek göstereceğim. Oldukça renkli ve şık olan halkalı havlu kenarı danteli çeyizler içerisinde göz dolduracak dikkatleri çekecek bir tasarım. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Havlu kenarı dantelleri için yeni tasarlanmış örnekleri bulup sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Elinizde hazır havlularınız olmasa da bu dantel modelleri kenar bantları üzerine yapıldığı için dantel modellerini kendi sevdiğiniz renkler ile hazırlayıp daha sonra havluların kenarlarına ekleyebilirsiniz. Buradaki renklere bağlı kalmadan elinizde olan renkler ile hazırlayıp bu dantel modellerini yapabilirsiniz. İsterseniz bu dantelleri havluların kenarlarına ekleyip isterseniz havlu kenarlarına eklemeden direk dantel olarak da satabilirsiniz.

Tığ işi havlu kenarı danteli yapımı için burada beyaz, mor ve yeşil dantel ipleri kullanılmış. Bu modelde kullanılan ipler oya yapımında kullanılan polyester iplerden. Sizler bu ipleri kullanabileceğiniz gibi pamuklu dantel ipleri de kullanabilirsiniz. Birde modelin yapımı için size bolca halkalar gerek olacaktır. Bu halkalar serum halkasından biraz daha büyük. Video içerisinde halka boyutlarından detaylı bir şekilde bahsedilmiş.

Dantel modeli yapımı için öncelikle beyaz ip ile orta kısımdaki halkalı model yapılmış. Daha sonra yeşil ip ile yapılan halkalı kısma geçilmiş. Burada model aşama aşama ilerlemiş. Her bir modelin yapımı için sıralamaya dikkat etmeniz gerekir. Videodaki anlatım detaylarını takip ederseniz sorun yaşamadan kısa sürede bu modeli yapabilirsiniz.

Halkalı havlu kenarı danteli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. HALKALI HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    HALKALI HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak HALKALI HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.