GÜLLÜ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Güllü havlu kenarı yapımı

Havlu kenarları modelleri için sizlere sık sık yeni modeller sunmaya devam ediyorum. Bugün yine sizlere her aşaması detaylı olarak anlatılmış olan güzel bir güllü havlu kenarı modeli göstermek istiyorum.

Güllü havlu kenarı modeli yapımı için Leylak marka 699 numara yeşil dantel ipi, pembe ip Çizmeli markası 601 numara, bunlar dışında beyaz bir ip kullanılmış. Tığ olarak 22 numara tığ kullanılmış. Birde güllerin orta kısmında ise 5 mm’lik serum halkası kullanılmış.

Güllü havlu kenarı modeli yapımı için alt kısımda görülen yeşil kısım örülerek başlanıyor. Yeşil ip ile yapılması gereken her işlem video içerisinde detaylı bir şekilde anlatılmış. Havlu kenarı için bu yeşil kısım yapıldıktan sonra beyaz ipe geçilmiş ve beyaz ip ile olan kısımlar yapılmış.

Havlu kenarının beyaz ve yeşil ipten oluşan kenar kısmı havlu uzunluğunda yapıldıktan sonra en sonunda pembe ip ile güllerin yapımına geçiliyor.

Güllerin orta kısmında serum halkası kullanılıyor. Bu halka etrafına başlanarak güzel bir gül motifi yapılıyor. Burada dikkat edilecek en önemli detay gül motifinin düzgün durması için verilen sayılara dikkat etmenizdir.

Havlu kenarı için yeterince gül motifi yapıldıktan sonra bu motifler yapılan beyaz kısım ile birleştiriliyor. Bu şekilde güllü havlu kenarı modeli tamamlanmış oluyor.

Güllü havlu kenarı modeli yapımı biraz emek isteyen bir model. Aşama aşama yapıldığı için ilk başlarda zorlanabilirsiniz. Ama eliniz alıştıkça kolayca yapabilirsiniz.

Güllü havlu kenarı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu