GOFRET ÖRGÜ MODELİ İLE BATTANİYE YAPIMI

Şiş örgüsü gofret örgü modeli ile battaniye yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış olan farklı örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere gofret örgü battaniye modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü modelleri için sizlere sık sık yeni örnekler bulmaya çalışıyorum. Bu sayede yapmak istediğiniz örgü işlerinde bu yeni örnek modelleri kullanabilirsiniz. Bugün size aslında farklı örgü işlerinde de kullanabileceğiniz bir battaniye modeli göstermek istiyorum. Gofret modeli nasıl yapılır detayları neler bunlar video içerisinde açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu modelin detaylı yapım aşamasını öğrenebilirsiniz.

Gofret örgü modeli 4 sıradan oluşuyor. Modelin kurulumu için üçün katlarında artı bir ilmek daha almanız gerekir. Burada örnek bir anlatım yapıldığı için 28 ilmek alınmış ve model anlatımı yapılmış. Model kurulumu yapılmadan önce birkaç sıra haroşa örgü yapılmış. Daha sonra bu haroşa örgü üzerine model kurulumu yapılmış.

Battaniye modelinin yine kenar çerçevesinde de haroşa örgü modeli yapılmış. Burada küçük bir örgü modeli yapılmış ama siz battaniye modeli yapmak istiyorsanız ona göre ilmek sayınızı ayarlamanız gerekir. Bebek battaniye modeli yapmak istiyorsanız bir metre uzunluğunda ilmek alarak battaniye modelini yapımına başlayabilirsiniz. Battaniye modeli yaparken orta kalınlıkta bir bebe yünü kullanabilirsiniz.

Gofret örgü battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCXaya44nFXaDJ-dC04Z9WDg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. GOFRET ÖRGÜ MODELİ İLE BATTANİYE YAPIMI için yorumda bulun

    GOFRET ÖRGÜ MODELİ İLE BATTANİYE YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak GOFRET ÖRGÜ MODELİ İLE BATTANİYE YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.