GENÇ KIZLAR İÇİN ROBADAN HIRKA MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile robadan genç kız hırkası yapımı

Genç kızlar için yapılmış harika bir hırka modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Robadan genç kız hırkası şiş örgüsü ile yapılmış olan çok şık bir model. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Hırka modelleri için sizlere her zaman yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Hem tığ işinden hem de şiş örgüsünden yapılmış olan birçok farklı modeli daha öncede sizlere göstermiştim. Şiş örgüsü yapmayı bilmeyenler tığ işinden yapılmış olan hırka modellerine göz atarak bunları yapmayı deneyebilir.

Robadan hırka modeli yapımı için burada sarı renk tercih edilmiş. Hırka modeli yapımı için burada Nako Jersey markasından bir ip kullanılmış. Burada 10-12 yaş için bir hırka yapılmış. Bu ölçü için yaklaşık 8 yumak ip kullanılmış. Kullanılan ip kalın bir ip. Siz ip seçiminizi yaparken videoda verilen detaylara dikkat edip ipinizi seçebilirsiniz. İp kalın olduğu için şiş olarak da 8 numara şiş kullanılmış.

Hırka modeli yapımı için 54 ilmek alınmış ve roba kısmından hırka yapımına başlanmış. Yaka kısmında haroşa modeli yapılmış. Beden kısmında ise ters düz örgü yapılmış. Etek ucunda ise karnabahar modeli kullanılmış. Bu hırka modelinin bir diğer önemli detayı da reglan kol çalışması yapılmış olması. Videoda verilen anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan bu hırka modelini yapabilirsiniz.

Robadan genç kız hırkası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. GENÇ KIZLAR İÇİN ROBADAN HIRKA MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    GENÇ KIZLAR İÇİN ROBADAN HIRKA MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak GENÇ KIZLAR İÇİN ROBADAN HIRKA MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.