FULYA ÇİÇEĞİ MODELİ İLE YAZLIK ASKILI BLUZ YAPIMI

Şiş örgüsü ile yazlık askılı bluz modeli yapımı

Bugün sizlere daha önce yapımını gösterdiğim fulya çiçeği modeli ile yapılmış olan harika bir yazlık askılı bluz modeli örneği göstermek istiyorum. Bu bluzun detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Daha önce sizlere fulya çiçeği örgü modeli göstermiştim ve bu modelin farklı örgü işlerinde kullanılabilceğinizi söylemiştim. Bu model ile video sahibi bir yazlık bluz tasarlanmış. Genç kızlar için tasarlanan bu yazlık bluz askılı olarak yapılmış ve çok şık olmuş.

Örgü yazlık askılı bluz modeli için Ören Bayan madam Coton markalı yavru ağzı renginde bir ip kullanılmış. Bu ipe uygun olarak da 3 numara şiş kullanılmış. Bluz modeli için burada ölçüler verilmiş ve siz farklı özellikteki ipler seçerseniz burada verilen ölçüleri dikkate alabilirsiniz.

Model yapımı için 84 ilmek alınarak başlanmış. Burada model dilimli olduğu için lastik örgüsü yapılmış. İlmek alındıktan sonra modelin yapımına başlanmış. Video içerisinde modelin yapım aşaması sırası ile birlikte verilmiş. Özellikle kol ve yaka ayrımları konusunda detaylı bilgiler verilmiş.

Bluz için ön ve arka kısımlar yapılırken her bir parça askı kısmı da yapılarak ayrı ayrı yapılmış. Daha sonra bu askı kısımlarından bu parçalar birleştirilmiş. Askıdan birleştirilen bluzun kenar kısımları da dikilerek bluz modeli tamamlanmış.

Yazlık askılı bluz modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu