FİYONKLU BERE YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi fiyonklu bere yapımı

Kış aylarında hem kendinize hem de çocuğunuza yapabileceğiniz çok şık bir bere modelinin yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Tığ ile yapılan bu bere modelini bir günde dahi bitirip kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Fiyonklu bere modeli yapımı için burada kırmızı bir örgü ipi kullanılmış. Bu bereyi dilediğiniz renkte yapabilirsiniz. Burada yapılan bere modeli 3-4 yaşlar için oldukça ideal bir büyüklükte. Buradaki anlatıma dikkat ederseniz bu bereyi kendinize dahi yapabilirsiniz. Bunun için bere modelinin yapılışını videodan takip edip lastik kısmının nasıl yapılacağını öğrenmeniz gerekir.

Tığ işi bere modeli yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılmış. Lastik kısmında sık iğne yapılmış. Berenin diğer kısmında ise fıstıklar yapılarak ilerlenmiş. Burada dikkat edilecek detay ise fıstıklar yapılırken eksiltme ve arttırma yapılacak yerlere dikkat etmek olacak.

Bere tığ ile yapılıp basit tığ işi teknikleri kullanıldığı için bu bereyi tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi yapabilir. Videoda modelin yapımı ile ilgili detaylar kolay bir şekilde açıklandığı için burayı takip ederek kısa sürede bu güzel bere yapılabilir.

Fiyonklu bere modeli yapımı için bere yapılıp tamamlandıktan sonra ise fiyongun yapımına geçilmiş. Burada yine tığ ile basit bir model yapılmış ve fiyonk şekli verilmiş. Daha sonra yapılan fiyonk bere üzerine dikilerek harika bir bere modeli yapılmış.

Fiyonklu bere modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu