FISTIKLI BAKLAVA DİLİM MODELİ İLE ETOL ŞAL YAPIMI

Tığ işi fıstıklı baklava dilimli etol şal yapımı

Şal modelleri için bugün sizlere yine tığ işinden yapılmış olan çok şık bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim fıstıklı baklava dilimli şal modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Bugün sizlere yapımı çok kolay olan ama bir o kadarda gösterişli bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu şal modeli tığ ile örgü örmeye başlayanların dahi kısa sürede yapıp tamamlayabilceği bir tasarım olmuş.

Tığ işi etol şal modeli yapımı için burada SpagettiYarn markalı ipin Softcake serisinden ip kullanılmış. Bu ip renk geçişleri olan batik bir ip. İpte renk geçişleri olduğu için şal modeli çok güzel olmuş. Dilerseniz tek renk şal ipleri de kullanabilirsiniz.Tığ olarak ise 2,5 numara tığ kullanılmış.

Şal modeli dikdörtgen şeklinde yapılmış. Özellikle bu tarz etol şal modelleri mevsimlik olarak kullanılabilecek olan tasarımlar. Günlük kullanım için oldukça ideal. Burada şal uçlarına herhangi bir süsleme yapılmamış. Siz dilerseniz örümcek modeli yapabilirsiniz ya da dilerseniz uçlarına püsküller de yapabilirsiniz.

Etol şal modelinin eni 40 cm boyu ise 150 cm olarak yapılmış. Bu uzunluktaki şal için bir yumak ip yeterli oluyor. Siz ölçü konusunda kendinize göre dilerseniz değişiklik yapabilirsiniz.

Fıstıklı baklava dilimli şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu