FİLE ALIŞVERİŞ ÇANTASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi file alışveriş çantası yapımı

Farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yapımı oldukça basit olan oldukça kullanışlı bir file alışveriş çantası yapımı göstermek istiyorum. Bu çanta modelini ben çok beğendim sizlerinde beğeneceğiniz düşünüyorum.

Örgü işinden yapılmış olan çantalar son zamanlarda sıklıkla kullanılmakta. Özellikle bu çantalar yapılırken farklı özellikteki örgü ipleri kullanılınca çantaların yapısı ve görünüşü de değişmekte. Bugün sizlere göstermek istediğim çanta yapımı için orta kalınlıkta bir polyester koton karışımı ip kullanılmış. Bunun dışında sizler farklı ipleri tercih edilmiş. Tığ olarak ise 2 mm’lik bir tığ kullanılmış.

Tığ işi çanta modeli yapımı tek seferde tamamlanan bir model. Bu çantanın yapımı için 120 cm kadar zincir çekilerek başlanmış. Çekilen bu zincir üzerine ilk önce sık iğne yapılmış sonra aralardaki file model yapılmış. Burada çanta modeli yapılırken öncelikle bir kenarın bant kısmı yapılmış daha sonra ortadaki file kısmı yapılmış ve en sonunda diğer bant kısmı yapılarak tamamlanmış. En sonunda ise diğer bant kısmı ve kol kısımları yapılarak çanta tamamlanmış.

File çanta modelinin yapımı çok basit. Sadece zincir çekilerek ilerleniyor. Videodaki anlatım takip edildiği sürece bu çanta modelini örgü örmeyi bilmeyenler dahi yapabilir. Bu çanta modeli bir günde yapılıp tamamlanabilecek bir el işi.

File alışveriş çanta modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. FİLE ALIŞVERİŞ ÇANTASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    FİLE ALIŞVERİŞ ÇANTASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak FİLE ALIŞVERİŞ ÇANTASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.