ENİNE ÖRÜLEN CEPKEN MODELİ YAPIMI

Erkek çocuklar için enine örülen cepken modeli yapımı

Erkek çocuklar için bugün son yıllarda moda olan bir yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Enine örülen cepken modeli görüntüsü ile dikkat çeken oldukça şık bir tasarım olmuş. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kış ayları yaklaşırken sizlere yeni örgü modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere erkek bebek ve çocuklara çok yakışan cepken yeleklerden bir örnek göstereceğim. Bu yelek modeli enine örülerek yapılmış. Işıl Hanım bu yeleğin yapımına dair tüm detayları aşağıdaki video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklamış. Bu sayede şiş örgüsüne yeni başlayanlar dahi yeleğin yapımını kolaylıkla öğrenebilir.

Erkek bebek yeleği modeli 1-1,5 yaş için oldukça ideal. Burada yapım detaylarını öğrenip daha büyük bir yelek modeli de yapabilirsiniz. Burada yapılan yelek modeli için Nako Elit Baby markalı ipten iki renkli bir ip kullanılmış. Bu ipin renk numarası 21354. Bu ip 250 metre uzunluğunda. Siz farklı bir markadan kullanacaksanız metre uzunluğuna dikkat edebilirsiniz. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış.

Yelek modeli üç parça halinde yapılmış. Haraşo örgü modeli kullanılmış. Burada her bir detay çok güzel bir şekilde açıklanmış. Ön kısımlar enine örülerek yapılmış. Arka kısım ise düz bir parça olarak yapılmış.

Enine örülen cepken modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu