ELAZIĞ İKİ ŞİŞ KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI

İki şişle kalpli lif modeli yapımı

Lif modelleri için bugün sizlere tığ işinden yapılmış olan değil de şiş örgüsü ile yapılmış olan bir tasarım göstereceğim. İki şiş kalpli lif modeli oldukça şık ve kullanışlı bir tasarım olmuş. Çeyizleriniz için farklı bir lif modeli arıyorsanız mutlaka bu örneğe göz atmalısınız. Lifin detaylı yapım aşaması aşağıdaki videolu anlatımda yer almakta.

Lif modelleri için arama yaptığınız zaman her zaman karşınıza tığ işinden yapılmış olan önekeler çıkar. Ben sizlere her zaman yeni ve farklı örnekleri göstermeye çalışıyorum. En çok karşıma çıkan örnekler ise hep tığ işinden yapılmış olan tasarımlar. Son zamanlarda ise karşıma Elazığ yöresine ait olan iki şiş ile yapılmış lif modelleri çıkmakta. Bende bugün sizlere çok şık yapımı da basit olan bir lif modeli örneği göstermek istiyorum.

Kalpli iki şiş lif modeli yapımı için burada lila rengi lif ipi kullanılmış. Şiş olarak ise 3 numara kısa şişler kullanılmış. Video içerisinde model yapımına başlanmadan önce kullanılacak şişler hakkında bilgiler verilmiş.

Lif modeli yapımına köşe kısımdan başlanmış. 9 ilmek atılarak tek sayı ile başlanmış. Burada başlarken ilmek sayısının nasıl ayarlanacağından bahsedilmiş. Lif modeli için her sırada arttırma yapılırken ilerleyen sıralarda kalpli model kurulumu yapılmış. Burada video içerisinde tüm detaylar açıklanarak lif modeli yapılmış. Çeyizler için veya lif yapıp satanlar için bu lif modeli farklı bir örnek olacaktır.

İki şiş kalpli lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak https://www.youtube.com/channel/UCiN-CMSSa3kKvcPMTL5Y_nw/featured

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ELAZIĞ İKİ ŞİŞ KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    ELAZIĞ İKİ ŞİŞ KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ELAZIĞ İKİ ŞİŞ KALPLİ LİF MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.