DİLİMLİ HIRKA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şiş örgüsü ile yapılan dilimli hırka modeli

Bugün sizlere görünce çok beğendiğim sizlerinde beğeneceğini düşündüğüm dilimli hırka modeli yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu hırka modeli her mevsim kullanılabilecek bir hırka modeli.

Daha önce de sizlere şiş örgüsü ile yapılan hırka modelleri göstermiştim. Bu hırkaların yapımına da göz atabilirsiniz. Bugün göstermek istediğim hırka modelinin ön kısımlarındaki dilim detaylar çok şık olmuş. Hırkanın tamamında düz örgü yapılıp ön kısımlarında yapılan bu model ile hırka çok farklı ve şık bir görünüme kavuşmuş.

Şiş örgüsü hırka modeli için kullanılan örgü ipi kendinden zincirli olan iplerden. Markası Bravo örgü ipi. İpe uygun olarak ise 4 numara şiş kullanılmış. Bu ip hırka da gerçekten çok iyi olmuş. Bu kalınlıkta ip ile yapılan bu hırka modeli kış aylarında da mevsim geçişlerinde de rahatlıkla kullanılabilir. Hırka için seçilen ip çok doğru olmuş. Bu ip hırkayı hazır bir hırka görünümüne kavuşturmuş. Tabi burada hırkayı yapan kişinin el becerisi de önemli. Model ise bu hırkaya ayrı bir güzellik katmış.

Hırka modelinin ön, arka ve kol kısımlarında düz örgü kullanılıyor. Hırkanın yaka, ön ve kol kısımlarının uç kısımlarında dilimli model kullanılıyor. Video içerisinde yapılan hırka modeli 36-38 bedene uygun olan bir model. Buradaki ölçüleri dikkate alarak sizlerde istediğiniz büyüklükte bir hırka modeli yapabilirsiniz.

Dilimli hırka modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCd8bWhfQuof2ykF9hHdRRDA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu